Skocz do zawartości
Forum

Re: Zawroty głowy


DAGMARAKA

Rekomendowane odpowiedzi

A neurolog zlecił jakieś badania, czy tylko na rzut oka? To wszystko może być od kręgosłupa szyjnego i niedrożności tętnic. Ja też miewam zawroty głowy i szumy uszne. Spowodowane są dyskopatią odcinka szyjnego. Pomaga rehabilitacja i lek ( biorę w razie potrzeby przez 2 miesiące i potem przez długi czas jest w miarę ok)

Odnośnik do komentarza

Na podstawie przedstawionych dolegliwości i badania neurolog dał mi skierowanie na rezonans. Oprócz tego doraźnie zapisał lek Vestibo. Biorę go co jakiś czas. Spróbuj jeszcze u ortopedy, niech chociaż da skierowanie na rtg. Jeśli to od kręgosłupa, na rtg powinno coś wyjść. Byłby argument, żeby rozszerzyć badania.

Odnośnik do komentarza

Dolegliwość w postaci zawrotów  głowy  i  szumy uszne  powoduje  zwężona tętnica kręgowa  która  dostarcza ok 20 % tlenu do  mózgu.  Pomaga  Adavin  lub  Nilogrin.  Lekarze  zazwyczaj  nie   stwierdzają  odchyleń   a dolegliwości są  bardzo  nieprzyjemne. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.10.2016 o 12:39, DAGMARAKA napisał:

ZAWROTY GŁOWY MAM CODZIENNIE PO KILKA RAZY

Może to jest błędnik w uchu, który powoduje zawroty głowy i szumy w uchu. Ja byłam u laryngologa, bo mam dzwonienie w uchu i stwierdził, że to jest błędnik, przepisał mi leki histigen 24mg, tabletki na 3-miesiące. Tabletki pomogły na zawroty głowy i nie mam wymiotów, byłam 2-gi raz u laryngologa i dostałam te same leki i dodatkowo przepisał mi leki Vicebrol forte 90 tabletek. Po 3-ech miesiącach zobaczę czy coś pomaga, leki mam teraz na pół roku i za pół roku mam zgłosić się do laryngologa. Proszę udać się do laryngologa i powiedzieć, żeby dał skierowanie na tomografię ucha.

Odnośnik do komentarza
Gość jankielka

Ja miałam zawroty głowy od problemów z kręgosłupem ale zanim lekarz postawił diagnozę to musiałam zrobić rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego, udało mi się szybko umówić do Radiomedica , badanie miałam praktycznie od ręki i było bardzo dobrze opisane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli często masz zawroty głowy, czy szumy w uszach, może to oznaczać problemy z błędnikiem. Nie warto czekać aż „samo przejdzie” i zgłosić się do specjalisty np. tutaj https://holsamed.pl/gdy-swiat-wiruje-czyli-kilka-slow-o-chorobach-blednika/, a przy okazji zajrzeć na bloga tego centrum medycznego, bo poruszają wiele naprawdę ciekawych tematów dotyczących zdrowia.

Edytowane przez Zielonydomek
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...