Skocz do zawartości
Forum

Jak długo może trwać ból kręgosłupa?


Gość d...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Wizyta u dobrego specjalisty powinna rozwiać Twoje wątpliwości. Pytanie czy bóle kręgosłupa pojawiały się w przeszłości? Jeśli tak to jak często, w jakim odcinku kręgosłupa, czy doszło do jakiegoś urazu? Czy doszło do przyrostu wagi ciała lub Twoja aktywność fizyczna od ostatniego czasu zmalała do minimum lub zera? Te pytania na pewno zada specjalista,warto iść do dobrego specjalisty jeśli problemy występowały wcześniej.. Jeśli to 1-raz , i nie doszło do urazu,upadku , może podniosłeś/aś coś ciężkiego w nieodpowiedniej pozycji. Nie jestem Lekarzem, więc nie mogę stawiać żadnych przypuszczeń, Jednak wielu specjalistów odwiedziłam, i bardzo często powtarzały się takie pytania które zadałam :) Co lekarz rodzinny(tak przypuszczam) stwierdził. Może przewiałeś/aś plecy i mogą to być korzonki? A one potrafią bardzo dokuczać. Uważaj na leki przeciwbólowe, zbyt długie zażywanie ich może uzależnić. Jednak mogę tylko przypuszczać, że nie zostały ci przepisane leki jak opiodidy- bo ból był by raczej niewyczuwalny, Jest się ospałym itd. Jednak jeśli nie, staraj sie ich nie brać-uzależnia bardzo i ciężko je odstawić.

Stań na palcach stóp i przespaceruj sie od jednego końca pokoju do drugiego-zwróc uwagę czy ból się nasila i w jakim miejscu jest uciążliwy, stań prosto i powolutku schyl się do przodu-jeśli ból jest silny poproś kogoś by cię mógł asekurować w razie ''w'' -jeśli czujesz ból zapamiętaj w którym momencie pochylenia był najbardziej dotkliwy, Następnie stań prosto i odchyl tułów do tyły powolutku zwracając uwagę w którym momencie ból także jest uciążliwy-pamiętaj by ktoś był przy tobie, przy silnym bólu można zrobić sobie krzywdę. Następnie jeśli wystąpił dotkliwy bol przy pochyleniu ciała, to który był bardziej uciążliwy (do przodu, czy do tyłu) -Specjalista na pewno poprosi Cię o taki zestaw ćwiczeń aby sprawdzić co się dzieje. Badanie młoteczkiem oraz neurologiczne. Jednak wszystko zależy od wielu czynników. Lekarz będzie wiedział na jakie badania cię skierować. Jeśli nie doszło do urazu ani nie wystepowały w przeszłosci problemy z tego powodu.
Zalecam Wizytę u chiropraktyka, nie zaczynaj od kręgarza. Chiropraktyk przeprowadzi z Toba wywiad, podotyka, ponaciska i wtedy może polecić masaże, akupunkturę ,oraz nastawienie kręgów. Pomocne sa Plastry rozgrzewające które przykleja sie w miejscu gdzie nas boli, pas rozgrzewający, żele rozgrzewające które działaja przeciwbólowo, Wazne też jest gdy schylasz sie po cos-wykonywać to metoda jak przysiady. Tens machine- Elektrostymulacja TENS jest sprawdzoną klinicznie, nieinwazyjną i niefarmakologiczną terapią przeciwbólową. Znajduje szerokie zastosowanie w uśmierzaniu zarówno bólu przewlekłego jak i ostrego. Zabiegi TENS wykonywane są dziś praktycznie w większości gabinetów do fizjoterapii, ale szczególną popularność metoda TENS zdobywa dzięki dostępności małych i przenośnych aparatów TENS, które mogą być stosowane indywidualnie przez pacjenta w warunkach domowych. Ja cierpie od prawie 8 lat na bardzo silne bóle dolnego odcinka kregosłupa , rezonans poza uszkodzeniem dysków i dyskopatii ( dziś co 2-ga osoba ma dyskopatię) i stwierdzono tzw chroniczny ucisk mięśni na nerwy, Ale nikt ie potrafi mi pomóc, często dostaje paraliży (ok 1-3 tyg leże w bezruchu) Ból nie do opisania, jednak leki przeciwbólowe z grupy opiatów spowodowały silne uzależnienie i problemy inne zdrowotne. Przestałam je brać z dnia na dzień -otępiały ale nie pomagały, leczenie w klinice bólu pomogły zmienić nastawienie, jednak bóle nadal są. A operacji się bardzo boje ( zbyt duże ryzyko) czekam z nadzieja na wstrzykniecie blokady w kregosłup. Jednak Lekarz pomoże ocenić tak naprawdę co będzie odpowiednie dla ciebie. Zabiegi rehabilitacyjne też wielu ludziom z problemami kr. pomagają, dużo pozytywnego myślenia i powodzenia :) I proszę nie sugerować się moim przypadkiem :) Ponieważ jestem jestem opisywana przez lekarzy ''Wielką'' zagadka i rzadkim zjawiskiem. Ja próbowałam już chyba naprawdę wszystkiego.
Daj proszę znać czy ból minął i czy lekarz pokierował na dalsze badania..
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość bananamama

Zależy jaka przyczyna. Może boleć dzień, a może boleć pół życia. Na takie jednorazowe bóle pewnie wystarczy coś przeciwbólowego, ale jeśli ból się długo utrzymuje to raczej trzeba pójść do lekarza. Mi się taki ból czasami zdarza, np od przeciążenia pracą, jak długo siedzę, ale biorę wtedy gardan i szybko mogę zapomnieć o bólu.

Odnośnik do komentarza

Żaden lekarz ci nie pomoże. Jedynie co zrobią to przepisza garść tabletek które ukryja bol i zniszczą żołądek. Problemu bólu nie usuną.

Szukaj fizjoterapeuty a najlepiej osteopaty po ukończonych studiach DO(wpisz w Google i znajdziesz u siebie w województwie)

Odnośnik do komentarza

Dużo pracuję przy komputerze i bardzo bolała mnie ostatnio kręgosłup. Zaczełam chodzić na rehablitacje i dużo mi to pomogło. Ból jest teraz mniejszy i lepiej się czuję. Znalazłam bardzo fajną placówkę w Krakowie którą polecam Rehaorthopedica w Krakowie

 

Odnośnik do komentarza

Mój trwał długie miesiące, przez cały ten czas mówiłam sobie, że przecież ból zaraz mienie i tak się męczyłam. W końcu poszłam do lekarza do Kliniki Schorzeń Kręgosłupa i Stawów Tomasz Stengert (“McKenzie Clinic”) w Poznaniu https://www.mckenzie.pl/oferta. Najpierw poszłam tam na konsultację, później mnie zdiagnozowano i w końcu rozpoczęto leczenie. Całość była bardzo przyjemna, lekarze są tam kompetentni, wszyscy sympatyczni, a co najważniejsze leczenie pomogło, polecam. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ból kręgosłupa to ja bym tego nie bagatelizowała tylko od razu działała. Pewnie, że nie jest powiedziane że to coś poważnego ale lepiej jest udać się do specjalisty który w razie czego zaleci nam odpowiednie ćwiczenia. Z tego co słyszałam to w CM Gamma w Warszawie mają bardzo dobrych specjalistów właśnie z zakresu kręgosłupa. Zajrzyjcie sobie na och stronę https://www.cmgamma.pl/ i sami się przekonajcie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...