Skocz do zawartości
Forum

Zawroty głowy, Ból szyi, Mroczki, Dziwne objawy


Gość M19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, piszę tutaj ponieważ już nie wiem co dalej robić.
Od kilkunastu miesięcy mam problemy.
Od 10 miesięcy pracuję dzień w dzien przy komputerze, około 7 miesięcy temu pojawił się problem, otóż rano po przebudzeniu czułem ucisk w szyi, czułem się jakbym dostał w głowę, trwało to około 2 godzin po przebudzeniu. Później przychodziło dziwne uczucie jakby dopiero krążeniu wracało do głowy (nie umiem opisać tego uczucia) Tak miałem długi czas lecz pewnego dnia zakupiłem poduszkę ortopedyczną. Objawy minęły ale tylko na tydzien, po tygodniu gwałtownie usiadłem przed stanowiskiem pracy i zaczęły się problemy z którymi borykam się do teraz.
Otóż 3 miesiace temu nagle zaczęły m isie kręcić w głowie trwało to około 30 minut. Później przeszło. Aż do teraz mam cały czas uczucie zapadania się, uciekanie ziemi pod nogami, jest to bardzo dziwne uczucie, takie zaburzenia równowagi.
Pewnego dnia wybrałem sie do lekarza bo nie daje mi to żyć. Lekarz stwierdził iż jestem znerwicowany (nic nowego nie odkrył ponieważ mam Syndrom białego fartucha oraz nerwicę lękową).
Zapisał mi Hydroxyzynę i odesłał, po pretekstem iż jak nie przejdzie mam wrócić do niego. Minął miesiąc objawy nie zniknęły więc poszedłem ale tym razem do innego. Tam mierząc mi Ciśnienie (jak zwykle wyszło ponad normą) wynik to 160/90 wysłał mnie na EKG gdzie wyszło za szybkie bicie serca, i twierdził że mam nadciśnienie lub częstoskurcz i to prawdopodobnie od tego zawroty głowy. Dostałem skierowania do Neurologa, Laryngologa, kardiologa, Morfologię, TSH, oraz Glukozę.

W pierwszej kolejnosci pojechałem do Neurologa, Pani zrobiła wywiad, kilka trików i spytała czy mam wymioty, bóle głowy, gorączkę odpowiedziałem że nie (bo nic takiego nie miało ani razu miejsca oprócz kłucia od karku do oczu.) Odesłała mnie do Layngologa wskazując na błędnik, więc poszedłem.
Laryngolog - Badanie Słuchu - OK niemalże idealnie, badanie błędnika - OK, diagnoza - lekkie zapalenie ucha, dostałem antybiotyki, lecz nic kompletnie nie pomogło, ziemia dalej ucieka. Więc pojechałem do Kardiologa prywatnie. Tam Pani obejrzała moje pomiary Cisnienia z domu które wykonuje 3 razy dziennie, wszystko w normie nigdy nie przekroczyło 135/80 U niej miałem 150/70 Po długim wywiadzie stwierdziła Atak Paniki, i zrobiła EKG wyszło Tachykardia (Od Paniki), następnie miałem ECHO Serca, wszystko w normie, Diagnoza - Tachykardia (Napad Paniki) Serce bez zarzutu, brak płynu w osierdziu, EF% 70, V Max 150 AcT ms 90
Zastawki - Prawidłowe. Lewy przedsionek : 32 Aorta - 19, Opuszka - 27, Tylna Ściana - 10 Lewa Komora - Rozkurcz - 42.

Objawy dalej są, po wzięciu tabletki na nadcisnienie przepisanej przez lekarza rodzinnego wyszło 100/50 tętno 49.
Kardiolog powiedział iż mam to brać tylko przy ataku paniki.

A moje objawy dalej się utrzymują, gwazdki przed oczami przy podnoszeniu głowy po wysiłku, uciekanie podłogi, Po kichaniu ciemno przed oczami, przy głębokich wdechach ciemno przed oczami, to samo przy przeciąganiu się, Kłucia od karku do oczu, Przy leżeniu w zgięciu (gdy np ogladam filmy na telefonie) mam ucisk na klatkę piersiową. Przy noszeniu cieżkich rzeczy tracę chwyt w dłoni, przy robieniu brzuszków niemal że mdleję (nie am tego przy pompkach) Przy przewrotach w przód mam zawroty głowy, przy pochylaniu się rzadko kiedy ale czasami mam skurcze dodatkowe, po sprzątaniu, zamiataniu czy innych czynnościach ze schyleniem, trzęsą mi się nogi, mam dziwne otępienie, dziwne uczucia w głowie.

Glukoza - 90 Norma - 65 - 105
TSH - 3080 - Norma 0,400 - 4000
Morfologia - Wszystko ok, podwyższone lekko WBC - Norma 3.8 - 10 mój wynik to 10.1.

Moje pytanie, co dalej zrobić, do jakiego lekarza dalej sie zgłosić ? Nie mam już na prawdę pomysłu ani siły, a jak zawroty chwycą dodatkowo sie nakręcam i wywołuje ataki paniki.
kardiolog zaleca mi jeszcze dodatkowo w razie czego Holter 24 oraz Rezonans Serca, lecz ja nie widze tutaj sensu bo podejrzewam kręgosłup szyjny tym bardziej że rok temu te objawy się nie pojawiały (miałem tylko kłucia szyi) W szkole podstawowej stwierdzone lekkie skrzywienie kręgosłupa. Noszę okulary, mam krótkowzroczność

Odnośnik do komentarza
Gość Ten sam problem

Dodam jeszcze że ból z tyłu głowy i np. Wstaje rano z łóżka odbijać się od ściany jak pijana, wszystko mi jedzie , wchodzę po schodach one faluja, sztywna cała szyja z tyłu szczególnie. Zrobić se rtg szyję i sprawdzić kręgosłup szyny

Odnośnik do komentarza

~Ten sam problem
Hej mam to samo wszystko narazie chodzę na rehabilitację kręgosłupa szyjnego bardziej rehabilitacja tylna część głowy rok temu miałam to samo po roku wróciło spróbuj pod tym kontem

Muszę się wybrać, dzięki za rady. Lecę prywatnie, bo już kilku lekarzy mnie zbyło twierdząc że to od serca. A Objawy są szczególnie po wstaniu z łóżka po prostu wszystko po kilku minutach od wstania się zmienia o 180 stopni. Ból szyji i barków, drżenie nóg po przebudzeniu (ustające po zmianie pozycji) dziwne napięcie w głowie, uczucie zapadania. Kłucie w oczach kłócie w szyi i wiele innych. Bólów głowy nie mam raz po raz może w tylnej części w pobliżu szyi.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. :D

Odnośnik do komentarza

Witam ,pierwszy raz miałam atak karuzeli razem z kanapą kilkanaście lat temu ,też podobnie jak ty miałam badania neurologiczne i inne ,i diagnoza -kręgosłup szyjny ,kupiłam kołnierz usztywniający i jak czułam że coś się zaczyna to chodziłam w nim w domu,poza tym jakieś tabletki wspomagające przeciw zawrotom.Miałam też rehabilitacje pomogła na tyle,że wczesniej mogłam spać tylko na jednym boku po rehabilitacji również na drugim . Nigdzie nie wyjeżdżam bez poduszki profilaktycznej musi być odpowiednio dobrana .
Myślę że u Ciebie powodem też może być kręgosłup.

Odnośnik do komentarza

No u mnie nie ma absolutnie żadnych objawów które by wskazywały coś innego niż kręgosłup (chyba że to błędnik) Nie wymiotuje, nie mam gorączki, nigdy nie miałem takich objawów. Moje objawy zaczęły się odkąd zacząłem prace przy komputerze, nie pamiętam bym rok temu i wcześniej narzekał na takie dolegliwości, nic mi kompletnie nie było. Aż pewnego dnia już w Marcu, po wstaniu byłem jak nie w tym świecie, ucisk szyi zapadanie się, myślałem że to chwilowe, lecz to trzyma się od Marca do dziś, od Lipca jeżdżę po lekarzach bo stało się to bardzo uciążliwe. Wieczne bóle kręgosłupa, wieczne bóle karku, głową nawet szybko na boki nie ruszam bo tylko nasilam objawy. Wstaje powoli bo gdy wstane za szybko pojawiają się gwiazdki przed oczami, głęboko nie mogę oddychać bo także wszystko ucieka. Przy wysiłku gdy organizm potrzebuje więcej tlenu i muszę szybciej oddychać to nie ma takich objawów, lecz przy dmuchaniu balona powracają. Tak samo nie moge robić brzuszków, stawać na rękach bo od razu czuje pulsowanie w szyi, robie sie czerwony. Cisnienie mierzę już 3 miesiac i wychodzi na to że ani ciśnienie, ani serce, ani żadne niedobory nie odpowiadają za taki stan rzeczy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...