Skocz do zawartości
Forum

Ból kręgosłupa po schudnięciu.


Gość Teoria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałam w internecie odpowiedzi na to pytanie. Otóż, w lipcu przeszłam na zdrową, zbilansowaną dietę, jadłospis układał mi dietetyk. Dziś jestem już 10 kg szczuplejsza, więc ubytek wagi nie jest bardzo gwałtowny. Tylko, że... zaczyna boleć mnie kręgosłup. Dlaczego uważam że jest to wina chudnięcia? Otóż 3 lata również się odchudzałam i ważąc 70 kg przy 172 cm leżałam plackiem na ziemi naćpana lekami przeciwbólowymi. Ból ogólnie nie jest teraz aż tak ogromny jak wtedy. Jest na wysokości żołądka, często promieniuje do żołądka lub rozchodzi się na nerki. Bywa, że mylę go z bólem żołądka. Wydaje mi się, że kręgosłup w tamtym miejscu nie jest do końca prawidłowy, ale to musiałby stwierdzić lekarz do którego oczywiście jestem już zapisana (ale wiadomo jak to jest z tymi kolejkami). W tym momencie ważę już 75 kg, ale chcę schudnąć jeszcze 10 kg. Przed rozpoczęciem diety ważyłam 85 kg. Zastanawiam się, skąd bierze się ten ból po zrzuceniu kilogramów. Jeśli chodzi o sport, to jest on umiarkowany, jeżdżę na rowerze, spaceruję, ogólnie nic wysiłkowego z powodu niedoczynności tarczycy. Chyba jedyne co mi zostało to basen i środki przeciwbólowe.

Odnośnik do komentarza

Coś w tym może być,przy zwyrodnieniach kręgosłupa,bo przy okazji zmniejsza się masa mięśniowa i wiązki nerwowe bardziej narażone są na uciski,
na pewno lekarz zleci rtg ,ale czy to jest wina schudnięcia nikt Ci nie powie,
w każdym razie jakbyś miała prawidłowy kręgosłup ,schudniecie by nie miało wpływu,ale tak zapewne nie jest.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...