Skocz do zawartości
Forum

Bóle w klatce piersiowej


Gość HyppeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat. Od dłuższego czasu (ok. 8 miesięcy) męczą mnie bóle po lewej stronie klatki piersiowej. Są to zmienne bóle(kłucie, ucisk, pieczenie) ciężkie do zlokalizowania - czasami za mostkiem, czasami bardziej po lewej stronie. Dodatkowo często odczuwam mrowienie pod prawą łopatką. W marcu b.r byłem w szpitalu, gdzie miałem wykonane wszystkie badania serca(EKG, Holter, echo) - nic nie wykazały. Diagnoza lekarza: "Dominujący rytm zatokowy, o średniej częstości z doby 74/min max 145/min min 46/min. Zapis bez zaburzeń rytmu serca". Lekarz powiedział żebym troche odpoczął - tak też zrobiłem. Potem zacząłem ćwiczyć na siłowni(oczywiście dolegliwości cały czas były obecne) - piłem sporo kawy i dostarczałem kofeinę z kapsułek(aby być pobudzonym na treningach). Pojawiły się kłopoty ze snem, więc przestałem pić kawe i łykać te kapsułki. Od tamtej pory każdej nocy mam jakieś dziwne lęki(prawie usypiam i nagle budze się przerażony, sprawdzam puls, serce bije jakoś dziwnie. Zazwyczaj wtedy wstaję i oglądam TV żeby się uspokoić). W sierpniu wybrałem się kolejny raz do kardiologa na holtera. Wyniki są następujące:

89745 Qrs'ów
Średni rytm HR 66
Max rytm HR 128
Min rytm HR 40

30 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych
1 tachykardia
42 bradykardie
3 pojedyncze przedwczesne pobudzenia komorowe.

Lekarz powiedział, że wszystko jest w 'normie'. Zaniepokoił mnie niski puls, który teraz się unormował i nie spada poniżej 60 uderzeń/min.

Teraz nasuwa się pytanie: czy może to być serce, jeżeli badanie sprzed miesiąca nic poważnego nie wykryło i czy serce bolałoby aż taki kawał czasu? Jeżeli to nie serce to do jakiego lekarza mam się wybrać?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...