Forum Zdrowie

Bóle nóg podczas chodzenia i podwyższona kinaza fosfokreatynowa

~anett30

~anett30

U mojego dziecka wystepuja takie objawy jak ból nog przy chodzeniu czasem nawet wystepuje brak władzy w nogach , czesto upada , dochodzi ból rąk zwykle czynosci jak jedzenie , mycie , wiązanie butów , pisanie sparwia mu bół , tak naprawde na to wychodzi ze cały czas walczy z bolem , jak kładzie sie spać uklada sie do sn tak zeby nie czuć bólu w kończynach dolnych , wstaje rano pierwsze co słysze od niego \" mamo nogi mnie bolą \" . Nie zostwilam tego o tak sobie , dziecko było na diagnostyce w szpitalu i okazało sie ze wynik próby tężyczki wyszedł wybitnie dodatni , próba HV dodatnia . Skierowano mnie do endokrynologa , zrobione byly szczególowe badania na obecność tężyczki , okazało sie ze została ona wykluczona . Kazano mi iść w kierunku chorby miesniowej . Dziecko ma podwyzszona kinaze fosfokreatynowa CK 198 norma 190 , CK-MB aktywnosc 31,2 norma 24 , podwyzszony ma wapń całkowity 2,61 norma 2,55 , Mgnez 0,89 norma 0,86 i fosfor nieograniczony 5,46 norma 4,50 . Dziecko miało robioną tomografie i rezonas magnetyczny głowy i wszystko jest wporządku . Syn jest juz od 11 lat leczony na atopową astme oskrzelową jest podejrzenie mukowiscydozy , zostały wykonane badania w tym kierunku na 36 mutaci , okazalo sie ze wynik wyszedl negatywny i wskazano dalszą diagnostyke w kierunku mukowiscytozy . Syn byl obserwowany w kierunku mlodzienczego zapalenia stawow w tym kierunku mial tez robione badania . Rtg kości rąk : znaczna osteoporoza kości nadgarstków oraz okołostawowa w pozostałych stawach rąk Geody w głowach paliczków bliżych zwłaszcza palców IV i V , poj w kościach nadgarstkow i w glowie lewej kości promieniowej . Ndżerki posdstaw kości śródręcza II-IV szczególnie dłoni lewej . Fosfataza kwaśna 7,40 norma 6,00 CK-MB aktywność 46,1 norma 24,0 i tu pani doktor wykluczyla mlodziencze zapalenie stawow i powiedziala ze dziecko nie wymaga leczenia a rece go bola i nogi bo ma najprawdopodobniej meczliwosc miesni zwana misteria czy jakos tak . I wkoncu zglupialam bo zostalam z niczym a dziecko dalej cierpi i nie wiem co mam juz robic prosze o rade , brakuje juz mi sil a boje sie tego tak zostawic bo widze ze nie jest wporzadku .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~DoctorQuinn

~DoctorQuinn

Opisane objawy wskazują, że zdecydowanie powinna Pani skonsultować dziecko ze specjalistą neurologiem!

~Błagam o pomoc !!!!  Prosze pomu

~Błagam o pomoc !!!! Prosze pomu

jestesmy pod opieką neurologa i dalej nic nie wiadomo :-(.....

~Magda145

~Magda145 wpis edytowany

Czy juz wiesz co jest twojemu synkowi?
Moj 5 letni syn ma podobne objawy i tez robilam szereg badan i nikt nic nie wie. Wedlug lekarzy dziecko jest zdrowe a on ma duze problemy z chodzeniem i sztywnienie lewej dloni

~Magda145

~Magda145

moj 5 letni syn ma takie same objawy. zrobilismy szereg badan( pediatra, ortopeda, reumatolog, neurolog) dwa razy na pogotowiu i nikt nic nie wie. Badania sa ok. Oprucz bolu nog ma sztywnienie lewej reki i sztywnienie karku