Skocz do zawartości
Forum

Uraz a


Gość Kulawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nieco ponad miesiąc temu doznałem urazu "skręcenia stawu skokowego" oraz "naderwanie innych i nieokreślinych części stopy" (S93.6) - takie rozpoznanie otrzymałem na karcie informacyjnej z SOR. W tym samym szpitalu zarejestrowałem się do ortopedy, który stwierdził "skręcenie stawu skokowego" oraz "naderwanie więzadeł stawu skokowego" (tutaj piszę z głowy, gdyż nie dostałem od lekarza żadnych dokumentów).

Dzisiaj udałem się ponownie do ortopedy, przyjął mnie inny lekarz - który średnio się zainteresował czymkolwiek, nie zbadał mnie, wypisał L4 i wystawił jednocześnie "Informacje dla lekarza kierującego/POZ" z przyszłą datą zakończenia leczenia (koniec L4). Jednak na tym dokumencie widnieje jedynie jeden uraz tj. "skręcenie stawu skokowego lewego".

Wiem, że być może ten wątek nie nadaje się tu idealnie, ale czy przypadkiem tam nie powinna zostawć zawarta informacja o zerwaniu/naderwaniu więzadeł? Czy dla ubezpieczalni nie będzie miało to przypadkiem znaczenia? Poza tym... Co ja mam zrobić tą "Informacją dla lekarza/POZ"? Gdzie się z tym udać i kiedy?

Proszę o pomoc - pierwszy raz mam do czynienia z taką sytuacją.

Odnośnik do komentarza

Masz się z tą informacją udać do lekarza rodzinnego Podstawowej Opieki Zdrowotnej,jak skończy Ci się chorobowe,
rozumiem ,że miałeś wypadek kwalifikujący się do odszkodowania i lekarz rodzinny będzie wypełniał zgłoszenie do ubezpieczyciela?
Na L4 jest nr choroby i to się liczy,uważam ,że nie ma dużego znaczenia to,że ortopeda nie ujął naderwania więzadeł,
po drugie,przy skręceniu kostki ,zawsze jest mniejsze czy większe uszkodzenie więzadeł.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...