Skocz do zawartości
Forum

Przerzuty raka nerki


Gość Aneta_K

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Mój tata ma 70 lat i w marcu 2010 roku miał operację usunięcia nerki prawej, miał guz o wymiarach: 18x11x10 cm. W wyniku badania patomorfologicznego dla pierwszej grupy wycinków rozpoznanie jest: Chromophobe carcinoma eosynophilic type focal necrocis. Dla drugiej grupy wycinków rozpoznanie jest: Fragment moczowodu i naczyń, naciek nowotworowy dochodzi do ściany naczynia. Infiltratio carcinomatosae telae adiposae. Po operacji nie zastosowano leczenia, tylko obesrwację. W styczniu 2011 tata miał TK jamy brzusznej, gdzie napisano: W widocznych fragmentarycznie segmentach nadprzeponowych obu płuc obecne rozporoszone, około 11 mm ogniska tkankowe budzące podejrzenie zmian meta. W marcu 2011 tata miał TK płuc, gdzie napisano: Obustronnie, śródmiąższowo oraz podpłucnonowo widoczne są liczne zmiany ogniskowe o różnym stopniu wysycenia wielkości od 4 do 18mm. Widoczny znacznie powiększony węzeł chłonny okolicy wnęki płuca lewego - w części górnej wnęki o osi krótkiej 23 mm, w części dolnej wnęki o osi 15mm. Lekarz onkolog nie zalecił dodatkowych badań, tylko leczenie niestandardowe. Czekamy na zgodę od Konsultanta. Po konsultacji z innym lekarzem dowiedziałam się, że tata ma przerzuty raka chromofobowego, na którego nie ma leku refundowanego w Polsce i że będzie odmowa leczenia. Ponadto zalecił ponowne wykonanie badania patomorfologicznego, ponieważ w tym pierwszym badaniu nie określono stopnia G oraz aby potwierdzić czy na pewno nie jest to rak jasnokomórkowy, na który jest lek refundowany. Błagam o pomoc w jaki sposób mogę pomóc tacie. Czy naprawdę będzie odmowa leczenia i co zrobić w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...