Skocz do zawartości
Forum

Uczucie kołatania serca, drżenie rąk


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Od jakiś 3 miesięcy mam uczucie kołotania serca ,drżenie rąk. Ostatnimy czasy do tych objawów doszło również zaburzenia widzenia,bóle serca i uczucie duszności, zawroty i bóle głowy oraz dosyć wysokie tętno przy ciśnieniu w normie. Od jakiegoś tygodnia tętno mam w granicach 100-110. Dodam że mam 14 lat i dlatego zastanawia mnie co to może być. Nie jestem osobą otyłą ( przy wzrości 170 cm ważę 52 kg ) Co to może być ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Halinkatonieja

Jak dla mnie to może być nerwica. Jeżeli duszności, kolatania, drżenie i ten puls jest w jednym momencie to te objawy wskazują na nerwicę. Ja również miałam takie objawy i walczę z nimi do dziś, fakt... napady są rzadziej a na to tętno lekarz przepisał mi leki. Ale lepiej pójdź do rodzinnego chociaż, nie sprawdzi dla pewności.

Odnośnik do komentarza

To prawda, mi to tez wygląda na nerwice. Proponuje udać się do lekarza pierwszego kontaktu po coś uspokajającego (Afobam, atarax), a potem do psychiatry i zacząć leczenie. Jeśli powzięciu leków zobaczysz, że objawy ustąpiły , to na 99,999% nerwica. Poczytaj sobie w internecie na jej temat, bo objawy jakie masz wskazują na nią.

Odnośnik do komentarza

LUDZIE OGARNIJCIE SIE TAKIE OBJAWY NIE OZNACZAJĄ TYLKO NERWICY!

a teraz przejdę do swojej historii. Lat mam 21 i miałam podobne objawy do Ciebie które lekceważyłam bo nie cierpie chodzic po lekarzach. Zaczeło się od chwilowych duszności, pozniej zmęczenia, drżenia rąk, następnie to co było dla mnie najgorsze czyli kołatanie serca a pozniej drżenia całego ciała których nie mogłam opanować, raz doszło do omdlenia i wylądowałam na pogotowiu. po kroplówkach z elektrolitami uspokoiło się i powoli wszystko zaczelo przechodzic. Jestes młodą osobą warto by było porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza na badania. Przyczyną twoich dolegliwosci mogą być własnie zaburzenia elektrolitów, anemia. jesteś też osobą która dojrzewa więc mogą to być zmiany hormonalne. Proponuje zebyscie poprosili lekarza o badanie morfologii krwii, elektrolitów, magnezu, hormonów tarczycy, crp. Dodatkowo z powodu wysokiego tętna badania na serce alby wykluczyć przyczyny od serca np. arytmie. Jeśli badania wyjdą prawidłowo a ty dalej będziesz odczuwać takie objawy to wtedy można rozważyć nerwice ale wątpię, nie zawsze takie objawy to nerwica i stres.

Odnośnik do komentarza

~eviee
LUDZIE OGARNIJCIE SIE TAKIE OBJAWY NIE OZNACZAJĄ TYLKO NERWICY!

a teraz przejdę do swojej historii. Lat mam 21 i miałam podobne objawy do Ciebie które lekceważyłam bo nie cierpie chodzic po lekarzach. Zaczeło się od chwilowych duszności, pozniej zmęczenia, drżenia rąk, następnie to co było dla mnie najgorsze czyli kołatanie serca a pozniej drżenia całego ciała których nie mogłam opanować, raz doszło do omdlenia i wylądowałam na pogotowiu. po kroplówkach z elektrolitami uspokoiło się i powoli wszystko zaczelo przechodzic. Jestes młodą osobą warto by było porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza na badania. Przyczyną twoich dolegliwosci mogą być własnie zaburzenia elektrolitów, anemia. jesteś też osobą która dojrzewa więc mogą to być zmiany hormonalne. Proponuje zebyscie poprosili lekarza o badanie morfologii krwii, elektrolitów, magnezu, hormonów tarczycy, crp. Dodatkowo z powodu wysokiego tętna badania na serce alby wykluczyć przyczyny od serca np. arytmie. Jeśli badania wyjdą prawidłowo a ty dalej będziesz odczuwać takie objawy to wtedy można rozważyć nerwice ale wątpię, nie zawsze takie objawy to nerwica i stres.

Badania na magnez robiłam było przy górnej granicy ale w normie.
Hormony tarczycy też wyszły w porządku.
Ogólnie bardzo dużo interesuje sie medycyną dlatego sama podejrzewałam nerwicę ale troszkę mi to nie pasowało. Osobiście bardzo nie lubię chodzić do lekarzy ale chyba trzeba będzie kiedyś iść.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...