Skocz do zawartości
Forum

Ból czubka głowy


Kapustekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od paru miesięcy borykam się z problemem bolącej głowy na czubku po lewej stronie. Ból to za dużo powiedziane, bowiem jest to coś podobnego do tępego bólu, uszczypnięcia, ucisku, nigdy nie jest szczególnie intensywny, ale daje o sobie znać. Występuje zupełnie losowo, podczas czynności, siedzenia, stania... czegokolwiek. Trwa chwilę i jest ledwo odczuwalny, pomału zaczynam się irytować i niepokoić, byłem u lekarza ktory powiedział, że to są nerwobóle. Wyluzowałem, popiłem trochę ziolowych herbatek, na jeden dzień odpuściło, nie wiem czy za sprawą ziół, ale wnioskuję, że nie skoro nadal je piję a dzisiaj ból znów dał o sobie znać. Może być to spowodowane jakimkś niedoborami witamin, minerałów? Byłbym wdzięczny za propozycje i pomoc.

Odnośnik do komentarza

Tzn. Ból normalnie nie występuje przy napinaniu mięśni, było tak po ostrej wymianie zdań. Potem przeniósł się na prawą część czoła i skroń a zniknął z czubka głowy. Rownież nasilał się przy napinaniu mięśni, na następny dzień nie było po nim śladu. Natomiast najbardziej męczy mnie to takie delikatne ukłucie w ciągu dnia, coś robię, ukłuje mnie to i od razu sobie przypominam i wpadam w stres. Na marginesie, zapomniałem napisać o jednej ważnej rzeczy. Kilka miesięcy temu, usiadłem na krześle jedząc loda(jeśli lód ma tu jakiekolwiek znaczenie) i gwałtownym ruchem opuściłem głowę by spojrzeć na klatkę piersiową. Wtedy dostałem bardzo mocnego kilkusekundowego bólu w tym miejscu, nasilał się przy pochylaniu głowy w dół. Zaraz gdy mi przeszedł, zachciało mi się spać(nie wiem czy to przez to). To był taki jedyny mocny atak, przedtem też miałem te bóle.

@mgmg - szczerze wątpię żeby nerwica mogła dawać takie objawy

Odnośnik do komentarza

Im więcej podajesz info tym więcej wiadomo. Mówisz że podnosisz ciężary i gwałtowny ruch głowy w dół wyzwolił ten ucisk. Pewnie będą to nerwobóle ale przyczyna tkwi nie w głowie a w kręgosłupie. Zatoki jak będą zatkane to dają oznaki ucisku,bólu w okolicach czoła,skroni,policzków,nasady nosa. Jeśli będzie to mocny stan zapalny blokujący ujście wydzieliny z zatok to ból, jest bardzo mocny rozpościerający się na prawie całą głowę.
Jeśli zatoki są w stanie przewlekłym to wysokie ciśnienie krwi i podniesiony puls mogą dać wrażenie zatkania i rozpieranie w miejscach zatok.

Odnośnik do komentarza

Ja też bym szukała przyczyny bliżej kręgosłupa,związanej z uszkodzeniem nerwu,
a ostatnio nie miałeś jakiegoś wypadku ,czy wywrotki?

Znam przypadek,że po jakimś czasie od przewrócenia się wystąpiły objawy,właśnie w głowie ,miejscowe pobolewanie,uczucie ucisku,jakieś cykania w głowie,szum i dzwonienie w uszach,mroczki przed oczyma,czucie pulsowania krwi i coś tam jeszcze,
część ustąpiła,część została.

Nie ma na to lekarstwa,bo to jest nie do zdiagnozowania,można tylko domniemać, najlepiej dodatkowo się nie stresować,bo to tylko pogarsza,starać się nie myśleć ,bagatelizować objaw./wiem ,że dobrze się mówi stojąc z boku/.

Ale do neurologa się wybierz,zrobi eeg głowy ,może coś doraźnie zaradzi ,choć leki tu raczej nie będą pomocne,jedynie uspakajające.
Rtg odcinka szyjnego kręgosłupa też sobie zrób.
Obyś znalazł przyczynę i mógł zniwelować te dolegliwości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...