Skocz do zawartości
Forum

Niedoczynność tarczycy


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :) Ponad miesiąc temu zdiagnozowano u mnie małą niedoczynność tarczycy. TSH wynosiło niecałe 4, norma była do 4,2. Pani Doktor uświadomiła mnie, że w tym wieku powinnam mieć około 1,5. Mam 22 lata. Wszystkie inne wyniki w normie, anty TPO także. USG tarczycy nie wykazało żadnych zmian ogniskowych, ani innych anomalii. Podobno jeden z płatów jest nieznacznie mniejszy od drugiego, ale wszystko jest w porządku. Pani Doktor przepisała mi Euthyrox 25. Kazała po upływie niecałe roku przyjść na wizytę kontrolną z wynikami TSH. I tutaj zapaliła mi się czerwona lampka. Czytałam na różnych forach, że pacjenci zazwyczaj po 6-7tyg. badali ponownie TSH, mieli dobierane odpowiedni dawki itd. Zaczęłam się zastanawiać czy trafiłam na dobrego lekarza. Panią Doktor znalazłam na stronie znany lekarz, miała bardzo dobre opinie i wzbudziła we mnie zaufanie ;) Po wizytach u Niej także wydawała mi się kompetentną osobą. Teraz sama nie wiem co mam robić. Czuję, że leki pomagają, na pewno mam lepsze samopoczucie i nie jestem taka nerwowa. Zauważyłam tez że przemiana materii ruszyła, wiadomo na jakiej zasadzie ;) Jedyne co mnie zawiodło, to waga, która ani drgnie :( Pani Doktor mówiła, że powinno mi to pomóc w zgubieniu kilogramów. Nie wiem czy powinnam iść na wizytę wcześniej, czy dać sobie jeszcze czas. Czy może samemu zwiększać sobie dawkę. Nie chcę wyjść na lekomankę albo hipochondryczkę.. Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Troche mnie pocieszyłaś swoim postem, ostatnio robiłam tsh mam wynik 4,02 norma jak mowisz do 4,2 tez mam 22 lata i własnie wybieram się do endokrynologa, mój lekarz rodzinny to kompletny baran i uwaza ze moj wynik jest w normie a wszystkie objawy sobie wmawiam... ehh. Też czytałam żeby co jakiś czas robić badania tsh, moze jak zrobisz kolejny raz i wynik bedzie taki sam lub wyższy udaj się do endokrynolog na zwiększenie dawki, samemu nie powinno się zwiększać dawki takich leków, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi. Nie będę robić nic na własną rękę. Za miesiąc zbadam TSH dla własnego spokoju i ewentualnie udam się do lekarza. A czy ktoś z Was orientuje się ile organizm potrzebuje czasu na tzw regenerację? Zaczęłam ćwiczyć i zastanawiam się czy dam radę schudnąć, bo zanim zaczęłam się leczyć to waga ani drgnela..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...