Skocz do zawartości
Forum

Bóle stóp


Gość aniaina

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od kilku dni dokucza mi straszny ból zewnętrznych krawędzi stóp.
Ból ten zaczął mi dokuczać od wtorku - tego dnia przeszłam jakieś 25 km brzegiem morza co było wyzwaniem dla nóg, stóp i to pewnie ma z tym związek. Stopy są lekko spuchnięte i mam coś w rodzaju siniaków właśnie na zewnętrznych krawędziach stóp.
Ból nasila się podczas chodzenia, jedynie co mi pomaga to chodzenie "na piętach".
Bardzo proszę o poradę co mam zrobić aby ból zniknął.

Odnośnik do komentarza

Chińskie przysłowie mówi: "Drzewo starzeje się od korzeni, człowiek od nóg" To na nich znajdują się receptory odpowiedzialne za zdrowe organy wewnętrzne. Przez stopy przechodzą meridiamy, a kiedy moczymy stopy, kanały się oczyszczają i poprawia się krążenie - dlatego zajmijmy się na poważnie swoimi stopami. Na równi z twarzą - stopy i dłonie są jednym z najważniejszych i najbardziej
widocznych atrybutów urody. Stopy całe życie noszą nasze ciało przez świat. To one pozwalają nam uprawiać sport, tańczyć, podskakiwać, biegać, chodzić. Niestety rzadko kiedy odwdzięczamy się im za ten trud.
Czasem jeszcze je umyjemy, obetniemy i oczyścimy paznokcie, potem znów, jak niechciane dzieci przepadają w ciemnej otchłani skarpetek albo w za ciasnych butach.
Nieczęsto zdarza się im zaznać przyjemności kąpieli, masażu, kremowania, oglądania światła i słońca, kontaktu z energią pochodzącą od Matki Ziemi.
Spróbuj postępować z nimi inaczej - pielęgnuj i rozpieszczaj swoje stopy. Podaruj im odrobinę luksusu a odwdzięczą się stokrotnie.

monthly_2016_08/bole-stop_4101.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...