Skocz do zawartości
Forum

Alergiczne zapalenie migdałków


Gość AKZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Proszę o poradę. W dzieciństwie miałam skórną reakcję alergiczną na sierść kota przy okazjonalnych kontaktach z kotem, kiedy przebywałam na wsi (swędząca wysypka, kichanie). Po umyciu rąk i powrocie do miasta dolegliwości mijały (nigdy nie miałam zwierząt w mieszkaniu). W okresach wiosennych pojawiał się niezbyt meczący katar sienny i kichanie, co wiążę z uczuleniem na jakieś pyłki. Aktualnie mieszkam na wsi, w grudniu przybłąkał się kot, którego domownicy postanowili zatrzymać, jednak kot mieszka w piwnicy i nie ma wstępu do domu (chyba, że nas przechytrzy, ale od razu jest wynoszony). Staram się kota nie głaskać, robię to sporadycznie i zaraz po tym myję ręce. Niestety inni domownicy, którzy nie są uczuleni bawią się z kotem, głaskają go, a w tym mój mąż, który myje ręce po zabawie z kotem, ale ubrania nie zmienia. Od kiedy pojawił się kot (w październiku zeszłego roku) to w sporadycznych kontaktach swędziało mnie gardło. W grudniu lekko powiększył się migdał i czułam słabą bolesność przy przełykaniu, zauważyłam kamienie retencyjne, które wyciągałam szpatułką, płukałam gardło i przeszło – nie wiem czy powyższe objawy można to wiązać z obecnością kota. Sytuacja powtórzyła się początkiem marca –powiększony ten sam migdał, zaczerwienienie gardła (bardziej przekrwienie z widocznymi pajączkami), ciągłe odksztuszanie zielonej flegmy z płuc i ostry katar, a do tego w wymazie z gardła bakteria Streptococcus agalactiae. Lekarz rodzinny dał antybiotyk, na który bakteria jest wrażliwa . Pomogło, wróciłam do pracy. Po dwóch tyg. sytuacja powróciła (migdałek lekko powiększony, poranne odksztuszanie zielonej flegmy i sporadycznie za dnia oraz ostry suchy kaszel, czego wcześniej nie było, wywoływany też zwykłym mówieniem (pracuję głosem), drapanie w gardle, krtani, trochę zmieniony/obniżony głos) - lekarz rodzinny rozpoznał zmiany w oskrzelach (zapalenie) i znów dał antybiotyk (bakteria z wymazu jest na niego wrażliwa). Tego samego dnia laryngolog potwierdziła ten antybiotyk i stwierdziła, że migdałki ropne, niewielki przerost śluzówki nosa, cos niezbyt z zatokami po rtg zatok i dopisała do antybiotyku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...