Skocz do zawartości
Forum

Łojotokowe zapalenie skóry a wypadanie włosów


Gość eweluska

Rekomendowane odpowiedzi

witam. od jakiegoś czasu znowu strasznie wypadają mi włosy. byłam już u różnych dermatologów, jakieś 2 lata temu też wypadały mi strasznie włosy leczyłam się prawie cały czas, miałam niedobór żelaza, gdyż wcześniej się odchudzałam, natomiast teraz wypadanie znowu powróciło i to ze zdwojoną siłą... miałam robione wszystkie badania, wyniki są jednak dobre, dermatolog wypisał mi lekjednak po jego stosowaniu włosy lecą mi jeszcze bardziej, byłam u niego po tym jak zaprzestałam go stosować, przepisał mi magnez. Sama myślę, że może to być łojotokowe zapalenie skóry, sypie mi się z głowy taka biała skórka i swędzi mnie głowa, mam w niektórych miejscach zaczerwienienia, ale lekarz nawet na nią nie zerknął... jestem załamana, mam skończone 18 lat i boję się, że za chwilę będę łysa, co prawda widoczne jest u mnie odrastanie włosów, mam pełno małych włosków z tyłu głowy i przy skroniach, czy to oznacza, że mam jeszcze szanse na to żeby odzyskać włosy?czy mi pomoże? i czy nie powinnam stosować jakiegoś szamponu przeciw łojotokowemu zapaleniu skóry? jak mam pielęgnować skórę głowy? jak często myć i przed czy po zastosowaniu ? bardzo proszę o radę. myślę że stres w mojej kwestii mam też coś do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Pojawianie się nowych włosów daje nadzieję na to, że sytuacja powróci do normy. W tej chwili najważniejszą sprawą powinno być ustalenie przyczyny wypadania włosów. Skoro uważasz, że Twój dermatolog zlekceważył problem to powinnaś udać się do innego specjalisty w tej samej dziedzinie. Lekarz powinien zalecić odpowiednie specyfiki do pielęgnacji skóry głowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...