Skocz do zawartości
Forum

Rzeżączka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z nietrzymaniem moczu (parcia naglące), odczuwam dyskomfort podczas oddawania moczu oraz świąd pochwy, który nasila się zawsze wieczorem. Dziś odebrałam wyniki badań krwi i wyszło, że jestem zarażona rzeżączką. Co dziwne, bo z wymazu z pochwy nie wyszło absolutnie nic, żadnej infekcji, żadnych grzybków. Czy miał ktoś podobną sytuację? Czy to na pewno rzeżączka? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Wymaz z pochwy był badany pod kątem rzeżączki, chlamydii, kiły, hiv i rzęsistkowicy. Wszystkie wyniki były negatywne. Nie mam żadnych upławów tylko to pieczenie i swędzenie no i problem z nietrzymaniem moczu. Czy to możliwe że zostałam zarażona podczas robienia wymazu? Pare dni po tym zaczeło sie swedzenie wcześniej miałam tylko coś jak zapalenie cewki moczowej z tym parciem naglącym i żadne antybiotyki nie pomagały

Odnośnik do komentarza

Już się doczytałam,to jednak też to silne parcie na mocz ,może być,ale to wygląda,że w późniejszej fazie,
to wygląda,że skoro wykryto we krwi ,to może być jeszcze forma utajona.
Najlepiej jakbyś porozmawiała z dobrym wenerologiem.

"Rzeżączka powodowana jest przez zarazek gonokoka, inaczej nazywanego dwoinkiem Neissera. Schorzenie to można wykryć podczas badania bezpośredniego i posiewu wydzieliny z dróg rodnych, a badanie krwi pozwala na wykrycie jeszcze utajonej postaci choroby, celem podjęcia wczesnej terapii i uniemożliwienia dalszych zakażeń...

Zmiany chorobowe rozwijają się w pochwie, szyjce macicy, pojawiają się upławy ropne i śluzowo-ropne. Dochodzi do stanu zapalnego pochwy. Srom jest najczęściej zaczerwieniony, bolesny i obrzmiały. Rzeżączka może przenieść się także na pęcherz moczowy i powodować uczucie silnego parcia na mocz i pieczenia podczas jego oddawania."

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...