Skocz do zawartości
Forum

Czy to ugryzienie kleszcza (rumień wędrujący/borelioza)?


pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W ubiegłym tygodniu, a dokładnie we wtorek zauważyłem swędzącą, czerwoną plamkę na przedramieniu średnicy 1-2cm. W piątek dookoła niej pojawiło się zaczerwienienie z lekkim przejaśnieniem w środku. Wówczas wysypka miała 5-6cm średnicy. Zaś już w niedzielę zaczerwienienie z przejaśnieniem zniknęło a została tylko lekko czerwona plamka w środku, która już prawie się zagoiła. Obawiam się, że może to być borelioza choć ostatnimi czasy żadnego kleszcza na sobie nie znalazłem, a gdyby nawet to był kleszcz to jestem pewien że bym go zauważył, zwłaszcza że ugryzienie jest w dosyć widocznym miejscu. Poniżej załączam zdjęcia jak to wyglądało od piątku do poniedziałku czyli dzisiaj.

monthly_2016_08/czy-to-ugryzienie-kleszcza-rumien-wedrujacy-borelioza_4073.jpg

monthly_2016_08/czy-to-ugryzienie-kleszcza-rumien-wedrujacy-borelioza_4074.jpg

monthly_2016_08/czy-to-ugryzienie-kleszcza-rumien-wedrujacy-borelioza_4075.jpg

Odnośnik do komentarza

Wg mnie to nie jest rumień wędrujący, tylko odczyn alergiczny po ugryzieniu chociażby przez komara. Córka 10 lat temu przechorowała boleriozę, miała rumień i z tego, co pamiętam, wyglądał inaczej i rzeczywiście się przesuwał. Pewna jednak nie jestem, więc może rzeczywiście idź, pokaż na wszelki wypadek lekarzowi.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.06.2017 o 16:56, Gość RzakeL napisał:

Wątek już dawno nieaktualny jak widać 10 miesięcy temu pisany.Nie wiem po co wygrzebywać takie stare tematy....

Po to że jak ktoś po kilku latach to znajdzie to może to mu pomóc. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...