Skocz do zawartości
Forum

Tarczyca?


Gość Cthuo

Rekomendowane odpowiedzi

Od pol roku zle sie czuje fizycznie i psychicznie, ciagle zmeczenie sennosc, bezsens zycia, nic mnie nie cieszy, czasami nudnosci. Schudlam juz prawie 10 kg. Od roku mam drzenia rak. Pozniej doszedl bol i dretwienie miesni biore magnez z b6 ale niewiele pomaga. Od niedawna garsciami wypadaja mi wlosy. Czy to moze byc nadczynnosc tarczycy? Czy wystarczy zbadanie poziomu tsh? Czy jakies inne tez trzeba?

Odnośnik do komentarza

Podstawowe robiłam i niby wychodzą dobrze tam są niewielkie odchyłki od normy ale lekarz poweidział ze to nic. OB miałam 5 a crp 0,8 wiec to nie infekcje. Zrobie tsh ale nie wiem czy tylko to wystarczy? Czytałam ze podobne objawy dają pasozyty bolerioza ale martwi mnie to ze zawsze w tym samym czasie co miesiąc sie powtrza.

Odnośnik do komentarza

U mnie problemy z tarczycą doprowadziły do powstania orbitopatii tarczycowej, czyli lekkiego wytrzeszcza. Jestem już po konsultacji z endokrynologiem i okulistą. Jeżeli chodzi o leczenie orbitopatii tarczycowej to będę miała kurację hormonalną + krople nawilżające gałki oczne. I coś czego się trochę obawiam. Napromieniowanie oczodołu jodem. Miałyście kiedyś taką formę leczenia?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli samopoczucie pogarsza się po okresie,to może masz niedobór żelaza/wit b12 na skutek krwawienia? Masz obfite okresy, zawroty głowy, męczysz się szybko? Jeżeli tak to wykonaj badania na poziom żelaza, może konieczna będzie suplementacja. Niekoniecznie musi to być tarczyca. A poza tym samo badanie Tsh nie zawsze wykazuje jakieś nieprawidłowości, czasami do prawidłowej dla diagnozy potrzebny jest komplet badań hormonów tarczycy i jej usg. U mnie pomimo prawidłowych wyników wyszło Hashimoto.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...