Skocz do zawartości
Forum

Powiekszone węzły chłonne i ciągłe infekcje


Gość ayar787

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z powiększonymi węzłami, trwający już 1,5roku. W listopadzie/grudniu 2009r. powiększały mi się węzły chłonne przez około 3 miesiące. Lekarz badał mnie palpacyjnie 3 razy, za każdym razem zapewniał, że to nie są węzły nowotworowe. Wysłał mnie na badanie krwi CRP+rozmaz, w którym wyniki wyszły książkowe. W międzyczasie od grudnia leczyłem pokrzywkę, która przeciągnęła się do kilku miesięcy, stając się pokrzywką przewlekłą. W marcu 2010r zrobiłem usg szyi: Po stronie lewej w okolicy kąta żuchwy widoczny jest podłużny powiększony węzeł chłonny ok.24x9mm- o zachowanej wnęce. Poza tym nieliczne węzły chłonne do około 10mm obustronnie wzdłuż dużych naczyń. Po stronie prawej w podobnej lokalizacji liczne powiększone węzły chłonne o dł. do 17mm, podłużne o zachowanych wnękach, dochodzące poniżej prawej krawędzi żuchwy. Węzły te mają charakter najprawdopodobniej odczynowy. Ślinianki podżuchwowe i przyuszne prawidłowej wielkości i echostruktury. Tarczyca niepowiększona jednorodna. Lekarz robiący to usg także stwierdził, że nowotworowe węzły to nie są. Od tego czasu dałem spokój. W sierpniu 2010 miałem usg jamy brzusznej, ponieważ podejrzewano przepuklinę, jednak badanie wyszło ok, nie wykazało również żadnych powiększonych w tamtych okolicach węzłów. Znowu dałem spokój na parę miesięcy i teraz złapałem jakąś infekcję, zacząłem macać węzły, które mi to wszystko przypomniało. Może trochę są teraz niektóre powiększone, ale to raczej od infekcji. Dzisiaj przeczytałem o chłoniakach nieziarniczych o powolnym przebiegu - rozwija się nawet kilka lat. Co Pan/Pani sądzi o tym przypadku, robić ponownie usg szyi, czy już biopsje?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...