Skocz do zawartości
Forum

Ból i czerwone plamki na żółędzi penisa


Gość Boski_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś zauważyłem, że na moim grzybku wyskoczyło mi kilka czerwonych krostek, są one mocno czerwone, wyskoczyło mi także kilka czerwonych plamek wokół żołądziu. Gdy dotykam tych plamek to boli mnie żołądź. W obecnym stanie biorę antybiotyk , ostatnie kiedy bralem antybiotyk też mi wyskoczyły czerwone plamki, puźniej zaczeła mi się skóra łuszczyć z penisa. Czy jest to spowodowane przez antybiotykoterapie?

Odnośnik do komentarza

Antybiotyki niestety powodują rozchwianie naturalnej flory bakteryjnej, dlatego mogą się pojawiać różne niepodziany w trakcie trwania kuracji jak i po skończeniu. Domyślam się, że niebawem udajesz się na konsultację do swojego lekarza. Powiedz mu o Twoim dolegliwościach związanych z kuracją, niech Ci przepisze jakiś preparat, który unormuje florę. Przy następnej kuracji antybiotykami od razu poproś o taki lek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość zagubiony222

Witam

Od 2 tygodni walczę z zaczerwieniem żołędzia i czerwonymi kropkami/plamami (bardziej widoczne w zwodzie). W wymazie wykryto następujące bakterie:
1.) staphylococcus koagulazoujemny ms
2.) Enterococcus faecalis
3.) Escherichia coli

Leczę się mąścią Nitrofurazon. Jest ona na Faecalis i Coli, a na Staphylococcus nie dostałem nic ze względu na moje uczulenie na Penicylinę, Augmentin i Duracef.

Poniżej dołączam antybiogram.

http://postimg.org/image/v9ga1k7wp/

Bardzo proszę o poradę co robić bo objawy nie ustępują, a poprzedni lekarz nie ma pojęcia co można mi jeszcze przepisać.

Mocz wyszedł w normie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie napisał Pan ile już trwa leczenie. Może bowiem brak efektów wynika ze zbyt krótkiego trwania terapii. Jeśli nie, wskazane jest rozpoczęcie antybiotykoterapii doustnej zgodnej z antybiogramem. Proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który zleci właściwy preparat. Dodatkowo proszę stosować okłady z Borasolu 3 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...