Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku EEG głowy przy bóly głowy i zaburzeniach wzroku


Gość koniczynka1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koniczynka1

itam, mam 23 lata i częste bóle głowy połączone z zaburzeniami wzroku poprzedzającymi ból Byłam na rezonansie magnetycznym , lecznie wykazał nic poza powiększonym migdałem. Dostałam skierowanie na eeg głowy. Przy odbiorze wyników lekarz nastraszył mnie tęteniakiem i przełożył wizytę u neurologa, którą miałam mieć za dwa miesiące na za tydzień (był bardzo przerażony) Jednak pani neurolog powiedziała, że nie widzi nic niepokojacego i zaposała mi tabletki przeciwbólowe. Powiedziała, że jak bóle będą się powtarzać, mam przyjść za 3 miesiące na konsultacje. Od tego czasu minęły 3 lata i nie byłam na konsultacji, gdyż naczytałam się o bólach głowy i stwiardziłam, że to zwyczajna migrena, jednak ostatnio moja 30letnia kuzynka zmarła i okazało się, że miała tętniaka. To przypomniało mi o moich badaniach. Zamieszczam tu terść tamtych wyników eeg: Rytm alfa dobrze wykształcony lecz labilny, przeważnie niskonapięciowy. Rz zaznaczona. Obecna obfita czynność B. W czasie Hv we wszystkich odpr. jednocześnie występują grupy nisko- i średnio- napiecowych fal theta 6-5 Hz. Fs-bz. Zapis ze zmianami uogólnionymi ujawniającymi się w czasie hiperwentylacji pod postacią napadowo występujących fal theta. Dodam (bo może mieć to jakeiś znaczenie), że mam problemy z ciśnieniem- często gdy boli mnie głowa jest o wiele za wysokie, kłucia i szarpania serca spowodowane częstym przyjmowaniem inhalatorów na astmę. Czekam niecierpliwie na odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Niestety leki przeciwbólowe jedynie maskują problem, nie pozbywają się go. To bardzo nierozsądne że zlekceważyłaś prośbę lekarki o ponowne skonsultowanie się. Musisz jak najszybciej ponownie udać się na badania. Wyniki EEG są już dość stare. Nie zwlekaj z wizytą! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...