Skocz do zawartości
Forum

Czy po operacji zaćmy mogę dźwigać ciężary?


Gość Nimothan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Jestem przed operacją zaćmy - przymierzam się do prywatnego zabiegu. Chcę wiedzieć czy po operacji zaćmy mogę podejmować normalny wysiłek fizyczny itp? Oczywiście nie chodzi mi o podejmowanie go w 1-2 dni po operacji ale powiedzmy w granicach 2-3 miesięcy od usunięcia zaćmy z oby oczu. Pytam dlatego że aplikowałem do szkoły wojskowej i odrzucili mnie właśnie z tego powodu że mam zaćmę. Dowiadywałem się lekarzy na komisji i mówili ze po usunięciu zaćmy mogę normalnie działać fizycznie itp. Potem jednak byłem na wizycie kasowo na NFZ i dostałem informację że po operacji nie powinienem podejmować żadnych większych wysiłków fizycznych w ogóle a nie na zasadzie że w okresie po operacyjnym. Dlatego chcę jeszcze zasięgnąć opinij w internecie. Reasumując czy po operacji usunięcia zaćmy mogę normalnie podejmować wysiłek fizyczny i pracować fizycznie - chodzi o okres jakiś dłuższy po usunięcia zaćmy w obu oczu.

Odnośnik do komentarza
Gość genowefa2

Po takiej operacji należy unikać wysiłku fizycznego, w tym podnoszenia ciężarów czy napinania mięśni brzucha. Jednak ograniczenia te należy przestrzegać jedynie przez pewien okres czasu, potem wszytko powinno powrócić do normy. Proszę jednak konsultować się ze specjalistą, ponieważ każdy przypadek może wymagać innego postępowania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...