Skocz do zawartości
Forum

Pokrzywka po truskawkach


Gość mamadawida

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamadawida

Witam! W tym roku synek skończy 5 lat, do tej pory jadł wszystko co zechciał i nie było żadnych problemów, bardzo mało chorował. Od września 2010 chodzi do przedszkola i w zimie przeszedł sporo infekcji leczonych antybiotykami (zawsze dawałam mu leki osłonowe przy zażywaniu antybiotyku.) 18 marca załapał infekcję gardła i miał powiększone węzły chłonne po lewej stronie szyi - poszliśmy do lekarza rodzinnego który zapisał mu lek i brał go do środy 23 marca. Infekcja zniknęła ale węzły chłonne zostały duże. 25 marca kupiłam mu truskawki, takie z Hiszpanii być może pryskane - zjadł 5 i był zadowolony. W sobotę 26 marca około 10 rano dostał pokrzywki w gardle, na karku, pod majtkami i wszędzie gdzie się podrapał. Pojechaliśmy do alergologa, obejrzał go i zapisał mu lek w syropie podawać raz dziennie 2,5 ml. Synek około godz. 13 dostał pierwszą dawkę. Wieczorem około 19stej powiedział że bolą go kolanka. Zauważyłam że chodzi o prostych nogach, pokrzywki pojawiło się więcej i miał też drgawki. Pojechaliśmy na pogotowie gdzie dostał zastrzyk rozkurczowy na mięśnie. Lekarz na pogotowiu zapisał mu , wapno .nie podałam mu ani razu bo w ulotce napisano że może powodować zapalenie pęcherza a niewiele wcześniej synek takie przechodził.  używałam raz dziennie przez 3 dni. Zadzwoniłam do alergologa, opowiedziałam mu o wszystkim i polecił nie dawać mu nic poza tylko zwiększyć dawkę do 2 razy dziennie. Tak też robiliśmy. Bąble w gardle zniknęły, te ze skóry też...ale. - jak tylko synek się poklepie, podrapie to wychodzą mu pręgi lub place czerwone a przy drapaniu pokrzywka i znikają po około godzinie. Od momentu zjedzenia truskawek minęło 10 dni, alergolog mówi że to już nie od nich, tylko że jest to pokrzywka fizjologiczna i może trwać do około 6 lat. Polecił dalej dawać tylko po 4 ml 2x dziennie. Zauważyłam też że gdy synekbył przed wczoraj trochę na słońcu to też mu się czerwone plamki pojawiły i zniknęły po około godzinie. Proszę mi powiedzieć: Czy to na pewno pokrzywka fizjologiczna? Nigdy wcześniej nie miał problemu ze światem ciepłem czy zimnem. czy to czym było te truskawki konserwowane mogło spowodować jakieś uwrażliwienie mojego synka i przez to teraz ta pokrzywka fizjologiczna? Czy antybiotyki mogły osłabić mu jelita przez co złapał uczulenie a co gorsza może łapać kolejne? Czy mam mu zrobić testy alergologiczne? Jak sobie radzić z pokrzywką fizjologiczną ( o ile to na pewno ona)? Jak się goi rana na skórze z taką pokrzywką fizjologiczną? Czy stres może nasilać zmiany skórne?

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Obecnie należy skupić się na leczeniu synka, a nie na teoretyzowaniu, czy antybiotyki mogły osłabić mu jelita, a truskawki spowodować jakieś uwrażliwienie. Proszę się nie zamartwiać, tylko skupić na skrupulatnym wypełnianiu zaleceń lekarza. Poza tym jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności diagnozy, zawsze można się udać na konsultację do innego specjalisty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...