Skocz do zawartości
Forum

Duszności, zadyszki i problemy z oddychaniem przy rozedmie płuc


Gość irenakow

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno dowiedziałam się, że jestem chora na powyższą chorobę. Miewałam duszności, zadyszki, problemy z oddychaniem. Ale zadaj sobie pytanie dlaczego trafia się to kobiecie, która urodziła 10ciorgo dzieci. Nie wiem jak z tym walczyć, jak można w jakiś sposób powstrzymać chorobę. Jakie są jej objawy...jak prowadzić obecnie tryb życia. Bardzo dziękuje z góry za wskazówki i dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Rozedma płuc jest jedną z chorób przewlekłych. To schorzenie, które charakteryzuje się nieprawidłowością w postaci powiększenia się przestrzeni powietrznych, które położone są obwodowo od oskrzelików końcowych. Leczenie rozedmy płuc polega głównie na leczeniu dolegliwości i objawów, które sprawiają, że pacjent cierpi. W leczeniu stosuje się preparaty na bazie jodu oraz środki nasercowe. Oczywiście bardzo ważne miejsce w zwalczaniu tej choroby pełnią ćwiczenia oddechowe oraz gimnastyka całego ciała. Pomocne również okazują się dieta oraz przestrzeganie higieny. Jednak nie jest to choroba, którą można skutecznie wyleczyć. Schorzenie to niestety powoduje nieodwracalne skutki w naszych płucach. Owszem, leczenie i profilaktyka dają wymierne rezultaty, jednak nie jest w stanie cofnąć rozwoju choroby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...