Skocz do zawartości
Forum

Wysypka na całym ciele


Gość Adriandddd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adriandddd

Witam
Od ponad tygodnia borykam się z problemem swędzącej wysypki - zdjęcia , lekarz rodzinny stwierdził że to może być alergiczne zapalenie skóry.
Zdjęcia - Zdjęcia
Dostałem skierowanie do specjalisty (najbliższy termin to początek lipca, yay!) Dostałem receptę na tabletki i maść przeciwgrzybiczną no i to tyle. Problem w tym że nie mogę nigdzie zobaczyć co to tak naprawdę jest, z początku wyglądało jak ospa/odra/różyczka - małe czerwone kropki, teraz robią się większe i powstają z nich małe strupki. Zaczęło się od karku, później plecy w linii kręgosłupa/łopatek, ramiona, brzuch, teraz mam to nawet na nogach i stopach. Na początku bardziej kłuły niż swędziały, teraz od czasu do czasu dostaje swędzenia ale staram się nad tym panować. Z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Alergii nigdy na nic nie miałem. Możliwa jest taka wysypka ze względu na pryskane pomidory/gruszki albo uczulenie na płyn do kąpieli? Z leków które biorę to euthyrox na niedoczynność tarczycy + testosteron domięśniowo.
Biorę te tabletki na alergię i piję wapno. Bólów głowy czy gorączki nie doświadczyłem na dniach przed dostaniem wysypki więc to chyba eliminuje ryzyko wirusa/bakterii. Po weekendzie zamierzam pójść do dermatologa prywatnie bo wysypka się cały czas rozrasta. Ma postać takich czerwonych grudek ale nie ropnych, takich jak ukąszenie komara które zmienia się w strup.
Dzięki za pomoc czy nakierowanie w tej sprawie bo mam nadzieje że to tylko alergia.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...