Skocz do zawartości
Forum

Poziom IgG i IgM po rumieniu na udzie


Gość mic444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i proszę o odpowiedź na mój komentarz. Jestem mężczyzną, wiek 28 lat. W październiku 2010 r. zauważyłem rumień na udzie. Po wizycie u dermatologa stosowałem antybiotyki przez cały listopad. Po tej kuracji rumień zniknął. Miesiąc temu zrobiłem badania, których wyniki to: IgG 52,93 IgM > 200 Dla obu są takie wartości graniczne: - wynik ujemny: poniżej 16 - wynik niejednoznaczny: 16-22 - wynik dodatni: powyżej 22. Jest też zalecenie, że z uwagi na skryningowy charakter zastosowanej metody zaleca się weryfikację wyniku testem western-blot. Po pokazaniu pani dermatolog tych wyników, dostałem skierowanie do poradni zakaźnej. Lekarz (ponoć specjalista od boreliozy) spojrzał tylko na wyniki i powiedział że jestem zdrowy. Nie proszę Państwa o samą interpretację wyników (czy jestem chory czy nie), ale prosiłbym o odpowiedź, czy przy aż tak wysokim poziomie IgG i IgM i zaleceniu kolejnych badań, można stwierdzić że jestem zdrowy? Mimo prośby, lekarz nie powiedział mi co oznaczają te wartości. Czy rzeczywiście, jak powiedział mi lekarz, nie trzeba potwierdzać wyników testem western-blot?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...