Forum Zdrowie

Wyniki badania na tolerancję glukozy

~saturnia

~saturnia

Witam. Ostatnio miałam pobierana krew na wyznaczenie krzywej tolerancji glukozy. Badanie zostalo wykonane w zwiazu z faktem, iz jestem osoba 31 letnia, z nadwaga i lekarka podejrzewala u mnie zabuzenie metabolizmu. Duzo czytalam na temat wynikow i tego co one oznaczaja i jakos nie moge sklasyfikowac swojego, poniewaz poziom glukozy we krwi po podaniu spozadzonego plynu byl nizszy niz na czczo. Badanie zostalo przeprowadzine po ok 9 godzinach od ostatniego posilku. Wyniki: glukoza na czczo - 105 mg/dl (wg danych laboratoryjnych zakres wartosci referencyjnych wynosi 74-106) glukoza we krwi po 120 min od spozycia 75g glukozy - 98 mg/dl. Czy takie wyniki oznaczaja ze metabolizm w moim organizmie jest zaburzony? Dziekuje za odopwiedz.

~piotr30

~piotr30

Czasami wynik badania może być błędny, jak na przykład zostało to opisane w tym wątku: http://abccukrzyca.pl/pytania/czy-tolerancja-glukozy-moze-sie-zmieniac Zawsze można ponownie wykonać badanie. Poza tym wyniki musi zobaczyć lekarz. Czy już się z nim skonsultowałaś?