Skocz do zawartości
Forum

Anemia przez niedobór żelaza


Gość kasiul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat i od dłuższego czasu źle się czuje. Miewam duszności i ściskanie w klatce piersiowej,poty nocne, skurcze, nerwobóle całego ciała, suchość w ustach,dreszcze, bóle mięśni.Jestem ciągle ospała i przeziębiona. Szybko się męcze. I wiele innych dolegliwości które znacznie utrudniają życie. Dostalam skierowanie na badanie krwi. 4 godziny przed badaniem min. na żelazo, glukoze skusiłam się na cukierka i napój gazowany. Czy mogło to zniekształcić wynik? Dodam, że żelazo wyszło mi 40 a norma od 52, glukoza i czerwone krwinki lekko poniżej normy. Proszę o radę czy powinnam powtórzyć badanie.

Odnośnik do komentarza
Gość apoloniay

Cukierek i napój gazowany to źródło węglowodanów prostych, czyli mogły one mieć wpływ na wynik. Trudno powiedzieć jak duży. Może przy następnej wizycie poinformuj lekarza o tym i on to uwzględni przy interpretacji wyników lub zaleci powtórzenie badania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Z pewnością mogło mieć to wpływ na poziom glukozy, gdyż w takim razie nie można go uważać za poziom glukozy na czczo. Na poziom żelaza nie miało to wpływu. Przy takich objawach radzę zgłosić się z tymi wynikami do lekarza. Oczywiście można powtórzyć jeszcze glukozę na czczo (czyli co najmniej 8h bez jedzenia i picia napojów zawierających cukier czy substancje słodzące).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...