Skocz do zawartości
Forum

Lunatykowanie


Gość novis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat od paru lat lunatykuje (nie raz pare nocy pod rzad) Przyklad : Wstalem zaczolem sie smiac i cos mowic,albo wstalem wziolem koldre pobieglem do mamy do pokoju stalem nad jej lozkiem i sie patrzylem (ona wtedy sie obudzila). Co moze byc tego przyczyna i co radzicie?

Odnośnik do komentarza

Ciężko stwierdzić, co jest przyczyną lunatykowania. Mówi się, że jest ono uwarunkowane genetycznie. Ja też miałam taki problem, kiedy byłam dzieckiem i nastolatką. U mnie po prostu problem minął sam z upływem czasu. Teraz już mi się to już nie zdarza. Może będzie podobnie u Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam 17 lat i od jakiegoś czasu codziennie krzyczę w nocy aa później tego i tak nie pamiętam tylko rodzice mi o tym mówią . Podobno krzyczę i b. często wołam babcię (babcia żyje i mieszka z nami). Jak nie krzyczę to chodzę po domu i mówię coś dziwnego i bez sensu . Chodzenia po nocy też nie pamiętam i o wszystkim dowiadują się dopiero rano . Nie wiem co robić bo sama wstaje niewyspana a budzę krzykiem także rodziców i babcię . Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

~lellel17
Witam
Mam 17 lat i od jakiegoś czasu codziennie krzyczę w nocy aa później tego i tak nie pamiętam tylko rodzice mi o tym mówią . Podobno krzyczę i b. często wołam babcię (babcia żyje i mieszka z nami). Jak nie krzyczę to chodzę po domu i mówię coś dziwnego i bez sensu . Chodzenia po nocy też nie pamiętam i o wszystkim dowiadują się dopiero rano . Nie wiem co robić bo sama wstaje niewyspana a budzę krzykiem także rodziców i babcię . Co to może być?

Lunatykujesz, też tak miałam, chodziłam w nocy, śmiałam się coś tam mówiłam w języku którego nikt nie rozumiał. Raz nawet wyszłam na klatkę wpuszczać wujka ( którego nie było) o 3 nad ranem. Przejdzie Ci to. Mi przeszło koło 16 roku życia,moze u ciebie jakoś dłużej to potrwa

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna476

Witam. Mam 16 lat, zdarza się, że lunatykuję. Dzisiaj w nocy zdarzyło mi się coś, czego nie jestem w stanie rozróżnić między przebudzeniem a lunatykowaniem. Zerwałam się ze snu, wzięłam telefon do ręki i wysłałam wiadomość do znajomego. Pisałam z nim wieczorem, jednak skończyliśmy rozmawiać. On później wysłał mi jedną wiadomość, na którą odpowiedziałam po 20 minutach (to właśnie to wydarzenie). Fakt faktem, że odpowiedziałam mu normalnie, tak jakbym pisała to nie śpiąc. Zastanawia mnie czy lunatykowałam, ponieważ zawsze pamiętam takie incydenty i tym razem było podobnie, dlatego właśnie to podejrzewam. Zaznaczę jeszcze, że nie słyszałam tej wiadomości oraz oprócz napisania, zalogowałam się przez sen na komunikatorze. Czy jest to możliwe, żebym w trakcie lunatykowania napisała coś racjonalnego? I czy to było lunatykowanie?

Odnośnik do komentarza

Definicyjnie lunatykowanie (somnambulizm) to zjawisko chodzenia w czasie snu. Jak rozumiem, Ty nie chodziłaś, jedynie wysłałaś SMS-a, nie robiąc tego do końca świadomie, czy tak? Jeśli jednak Twoja odpowiedź była racjonalna, na temat, to podejrzewam, że nie było to lunatykowanie. W czasie lunatykowania umysł znajduje się ciągle w stanie snu, więc niemożliwa jest świadoma kontrola zachowania. Odsyłam do artykułu: Lunatykowanie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna476

Tak, wysłałam wiadomość podświadomie. Była ona racjonalna, ale nie wysłałabym jej gdybym nie spała, ponieważ nie miałam żadnych zamiarów. Tym razem nie chodziłam w czasie snu, ale w innych moich przypadkach to ewidentne lunatykowanie. Dlatego też zastanawiam się czy to również się zalicza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...