Skocz do zawartości
Forum

Trądzik i tolerancja pokarmowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Znak zapytania w tytule nie jest przypadkowy. To, że mam trądzik - oczywiste, ale nie wiem, co z tą nietolerancją pokarmową.
Trądzik mam odkąd pamiętam, jest to trądzik grudkowy, który zostawia okropne blizny, ale też sama sobie jestem winna. Nie mogę wytrzymać i dusze... Tak samo zaskórniki. W efekcie moja twarz wygląda, jak sito. Radziłam sobie do tej pory podkładem, ale do czasu.
Właśnie i tu zaczyna się temat nietolerancji pokarmowej. Od urodzenia miałam skazę białkową, cokolwiek to znaczy. Wiedziałam jedynie, że (z czasów, kiedy jeszcze nie pamiętam) musiałam pić mleko sojowe, a nie mamy. Od kiedy pamiętam, to miałam zawsze wydzielone porcje nabiału i jaj. Jedna szklanka dziennie mleka lub jogurt lub 2 jajka i oczywiście nie codziennie. Uwielbiałam to, ale jak przesadziłam, to skóra od nadgarstka do łokcia (włącznie, a czasem i wyżej) piekła niesamowicie (szczególnie w kąpieli) i swędziała, była czerwona. Było tak, o dziwo, aż do 17-18 roku życia. Lekarze się dziwili, ale nic z tym specjalnego nie robiłam, bo jak się ograniczałam, było ok. Potem przeszło i zaczęłam jeść nabiał na potęgę. Wszystko było ok. Po jakimś czasie trochę zbastowałam, aż do "niedawna". Kilka miesięcy temu zaczęłam się "odchudzać" (niestety bez większych efektów) i oparłam dietę właśnie na nabiale i jajach. Jadłam ich ogromne ilości, aż zaczęli mi zwracać uwagę bliscy. Nic sobie z tego nie robiłam, aż do teraz. Mam na twarzy "skorupkę" z łuszczącej się skóry na jednym policzku i zaczęło się na brodzie. Cały czas smaruję to maścią z Wit. A i nie używam podkładu, bo wyglądam jeszcze gorzej. Teraz ograniczyłam nabiał, ale dopiero 2 dni, więc nie widzę większej różnicy. Dodam, że mam trądzik na twarzy, klatce, ramionach i plecach. Jak brałam tab. anty to trądziku nie było, ale nie chce już ich brać i nie biorę już z rok. Okres mam nieregularny, wiek 23 lata... Ogólnie to trądzik wzmógł się od jakiegoś miesiąca, może dwóch. Hormony tarczycy ok. tzn tak było pół roku temu i przed zażywaniem tabletek anty. Teraz się nie badałam. Co ja mam robić? Jakie badania zrobić, żeby się upewnić, dlaczego moja cera tak wygląda. Jestem załamana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...