Skocz do zawartości
Forum

Układ nerwowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat, od kilku lat od jakiegoś czasu jestem bardzo znużony życiem szybko się męczę, mam problemy umysłowe mimo że jestem dość inteligentny to czasami mam problem z przetwarzaniem na bieżąco najprostszych informacji jak ktoś do mnie mówi, problemy z pamięcią. Także układ ruchowy i oddechowy jest osłabiony mimo, że od dziecka lubiłem sport i uprawiałem go w wolnym czasie to w mięśniach nigdy nie miałem ani siły ani szybkości ani wytrzymałości, po 10 min wysiłku łapią mnie skurcze (to nie magnez brałem megavit b6 przez miesiąc w sporej dawce i nie odczuwałem zmian ) i nie potrafie złapać oddechu, dyszę jakbym przebiegł 10 km.
Dwa miesiące temu straciłem przytomność i dostałem drgawek z punktu neurologicznego wszystko jest ok (robiłem eeg rezonans i tomografie) w tej chwili przyjmuje lek przeciwpadaczkowy, który zalecił mi neurolog i raczej działa na mnie jak cukierek czyli raczej nie czuje żadnego wpływu. Także słuch i oczy mnie trochę zawodzą jeśli chodzi o szczegóły bo potrafię zobaczyć nr autobusu z daleka z czytaniem nie mam problemu jednak wzrok szybko się męczy i czasami coś co się nie rusza wydaję mi się że się rusza, ze słuchem jest podobnie usłyszę najdrobniejszy szelest ale mam często problem ze zrozumieniem ludzi i poszczególnych słów. Byłem u okulistki zbadała oko i stwierdziła, że z narządem jest wszystko wporządku ale faktycznie mam problem z utrzymaniem wzroku w kącikach oczu co sprawia mi ból i może to być zaburzenia mięśni oczu po dłuższym wywiadzie okulistka zasugerowała, że to może także być jakaś dysfunkcja całego układu mięśniowego z czym się zgodziłem wysłała mnie na usg mięśni oka i proponowała udać się na próby wysiłkowe. Dodam jeszcze, że stojąc kilka minut mam mrowienie w kręgosłupie między łopatkami a siedząc często odczuwam ból w lędźwiach czy w kręgosłupie szyjnym. Moje pytanie czy ktoś może mi powiedzieć co mi może dolegać, okulistka mówiła o fibromialgii ale ja jednak nie odczuwam ciągle bardzo uciążliwego bólu i raczej ją wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Gość Pomocny2016

Moim zdaniem powinies zrobić przeswietlenie kręgosłupa. Te leki przeciwpadaczkowe jeśli Ci nie pomagaja to skonsultuj się z neurologiem może coś innego ci przepisze. A nie myślałeś żeby wybrać się do psychologa/psychiatry być może twoje źle samopoczucie wynika z nerwicy lub depresji?

Odnośnik do komentarza

Leki przeciwpadaczkowe raczej nie tyle nie działają co nie mają na mnie wpływu. 2 miesiące po pierwszym w życiu ataku drgawek nie brałem leków i ponownie to nie wystąpiło. Co do kręgosłupa to o tym myślałem i w tym tygodniu załatwie skierowanie. CO tdo nerwicy depresji myślałem ale jakoś na razie nie kwapie się żeby iść do psychologa lub psychiatry.

Odnośnik do komentarza

Coraz więcej sygnałów jest za tym, że to osłabienie całego organizmu spowodowane brakiem jakichś minerałów a nie chora głowa. W sobotę grając w piłkę uderzyłem piłkę piszczelem, nie było to mocne uderzenie a spowodowało to taki efekt jak na pierwszym zdjęciu. Nawet mnie to bardzo nie bolało a noga napuchła jakbym dostał 2 kilogramowym kamieniem. Za chwilę skręciłem kostkę, niby nawet nie stanąłem krzywo a poczułem, że coś mi chrupnęło w stopie. Bez problemu wróciłem do domu samochodem nawet nie miałem zbyt dużych problemów z chodzeniem ale już w nocy po położeniu się spać ból był taki że przespałem tylko jedną godzinę następnego dnia noga tak napuchła, że pojechałem na pogotowie i chirurg stwierdził, że jest mocno skręcona założył dwie szyny gipsowe i jak najszybciej udać się do ortopedy. Proszę o pomoc co może być przyczyną tak słabych kości mięśni i stawów skoro mam nadmiar testosteronu i powiniem być zbudowany jak tur ? help me

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...