Skocz do zawartości
Forum

Ból pleców i nóg


Gość Lena1717

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem.
Od miesiąca mam pewne bóle.
Zaczęło się od bólu w dole pleców i całej nogi po prawej stronie, ból była naprawdę silny i rwący.
Najbardziej bolało mnie w pośladki, pachwinie i w dole pleców po prawej stronie a teraz od paru dni boli mnie też druga noga i trochę plecy.
Naprawdę już nie wiem co mam robić, czy to może być czy to coś poważnego? Byłam u lekarza ogólnego, ortopedy, ginekologa i gastrologa i każdy stawia, że ból jest od kręgosłupa.
Przyznam szczerze, że żadne leki mi nie pomagają.
Dodam, że w poniedziałek mam mieć rtg odcinka lędźwiowego i dostałam zastrzyki do poniedziałku (ortopeda dał mi pięć zastrzyków).
Może ktoś z was miał podobnie?
Zauważyłam jeszcze, że jak chodzę to mnie mniej boli a gdy siedzę czy leżę nie mogę wytrzymać z bólu przy chodzeniu również mnie boli, ale nie aż w takim stopniu. Czy może być to ta rwa kulszowa?

Odnośnik do komentarza

Rwa kulszowa to nie schorzenie, a zespół objawów - może to niuans, ale ma to znaczenie.

Mianowicie, jeśli rwa kulszowa jest objawem, to gdzie jest przyczyna? Z przykrością muszę stwierdzić, że zdjęcie rtg nie pokaże niczego, czego byśmy się tam nie spodziewali (poza jakimiś wyjątkami typu wada wrodzona).

Stwierdzenie, że te dolegliwości "pochodzą od kręgosłupa" jest dużym skrótem myślowym. Dlatego że w 90% przypadków są to bóle tzw. mięśniowo-powięziowe.

W tym wypadku najskuteczniej pomógłby ci fizjoterapeuta, który pracuje indywidualnie z pacjentem.

Możesz spróbowac pozycji ułożeniowych, np.:
- pozycja Perchla - leżenie na plecach, kolana ugiete, podudzia oparte na taborecie
- leżenie na plecach z większym wałkiem pod kolanami (lekko zgięte)
- leżenie na boku w pozycji zbliżonej do embrionalnej z poduszką pomiędzy kolanami.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że dobry gabinet rehabilitacji to podstawa, ale wiadomo też, że kiepsko z terminami. Ja trafiłam do OpenMedical w Krakowie i wiem, że to był świetny traf. Po kilku zabiegach dochodzę do siebie, mogę już poruszać szyją, a było to mocno utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Gość Wdrzoski

Na szybko na sam ból rzeczywiście powinny pomóc tabletki gardan, ale poza tym to sprawa dla lekarza. Być może masz takie bóle od tego, że pracujesz długo za biurkiem? Ogólnie to też może mieć związek ze słabszym krążeniem. Nie jestem lekarzem, więc nie chcę też zgadywać.

Odnośnik do komentarza

MadMaddie
czynnie uprawiam sporty i mialam wiele kontuzji, więc nierzadko zdarzaja mi sie naprawde uciążliwe bole kręgosłupa, czasem w towarzystwie migreny...macie swoje sprawdzone środki na ból? Od pewnego czasu u mnie sprawdza sie gardan, silniejszy niz paracetamol albo ibuprofen, ale nadal bez recepty

na kontuzje to dobrze mieć w apteczce dip rilif, szybko schładza i działa przeciwbólowo, też zmniejsza obrzęk, dla mnie najlepszy

Odnośnik do komentarza

Polecam wybrać się do lekarza. Bardzo trudne, czasami wręcz niebezpieczne jest diagnozowanie choroby przez internet. Polecam równiez nie faszerować się codziennie srodkami przeciwbólowymi bo nie jest to dobre, łatwo jest się uzależnić.Jesli szukasz naturalnego środka przeciwbólowego możesz poczytać sobie o dmso. https://konopnysklep.com.pl/biomus/dmso-dimetylosulfotlenek-1000ml.html Środek jest dobry na:bół głowy reumatoidalne zapalenie stawów Problemy z oczami Blizny Twardzina skóry

Odnośnik do komentarza
Gość weronikada

Ja tez miałam straszne bóle pleców, jednak siedząc przy biurku przez 8-10 godzin dziennie, a później pracując w domu w ogródku nachylona zrobiły robotę. Z ogromnym bólem  zgłosiłam się do kliniki doktora Tomasza Stengerta McKenzie Clinic w Poznaniu https://www.mckenzie.pl/oferta licząc na cud. No może cud się nie zdarzył, bo od razu mnie nie wyleczyli, ale zaczęli od diagnostyki i konsultacji, a później przeszliśmy do leczenia, które mega mi pomogło, polecam ich serdecznie, wiedzą co robią i są bardzo kompetentni. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.07.2019 o 12:53, Gość Airels napisał:

Polecam wybrać się do lekarza. Bardzo trudne, czasami wręcz niebezpieczne jest diagnozowanie choroby przez internet. Polecam równiez nie faszerować się codziennie srodkami przeciwbólowymi bo nie jest to dobre, łatwo jest się uzależnić.Jesli szukasz naturalnego środka przeciwbólowego możesz poczytać sobie o dmso. https://konopnysklep.com.pl/biomus/dmso-dimetylosulfotlenek-1000ml.html Środek jest dobry na:bół głowy reumatoidalne zapalenie stawów Problemy z oczami Blizny Twardzina skóry

Tak, warto też wiedzieć że dmso jest również w żelu, np tutaj dostępne - https://www.izdrowiej.pl/dmso-gel i można stosować jak normalne maści przeciwbólowe ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...