Skocz do zawartości
Forum

Posiadanie psa przy alergii


Gość Shake1st

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Shake1st

Witam serdecznie Moje pytanie dotyczy alergii na psy, moja mama gdy mieliśmy psa zaczeła mieć duszności i czuła się osłabiona a raczej spiąca i bardzo szybko się meczyła objawy pojawiły się jakieś 9 lat temu a piesek do nas trafił 13 lat temu więc nie odrazu. Jakieś 8 lata temu moja mama zrobiła testy z NFZ'tu na alergie na psa które nie wykazały nic ( te skórne), gdy nasz piesek zmarł objawi zaczęły ustępować dla pewności zrobiła sobie badania krwi ( nie refundowane przez NFZ) i nagle okazało się że miała 2 stopień alergi na psa i 1 na jakąś rośline. Moje pytanie brzmi czy wobec tego możemy wsiąść psa z tzw "ras dla alergików" ? interesuje nas pies Sznaucer miniaturowy, są wytrzymałe, wyglądaja jak pies ( nie jak szczekający chomik), i mają te niby włosy zamiast sierści. Słyszałem że nie tylko sierść psa może uczulać ale i ślina i naskórek. Jak mam zinterpretować te wyniki badań czy to znaczy że moja mama jest uczulona tylko na sierść czy też i śline itp ? W wynikach tych badań było tylko ze na psa a nie pisało dokładnie na co + te wszystkie jakie stopnie i co sobą prezentują Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj! Z tego co wiem, to uczulenie na zwierzę oznacza, że ma się alergię zarówno na sierść, jak i naskórek, dlatego też nie polecam posiadania zwierzaka przy tego typu alergii. Co do ras dla alergików, to trudno cokolwiek powiedzieć - najlepiej zapytać alergologa, na ile taki zwierzak nie będzie stwarzał problemów. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...