Skocz do zawartości
Forum

Biegunka po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość karwacka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karwacka

dzien dobry mam takie problem i moze ktos mi podpowie co mam zrobic jestem ponad rok po operacji usuneli mi pecherzyk zolciowy wszystko bylo dobrze ale do czasu od prawie roku mam non stop rozwolnienie nie wychodze z domu bo nie moge zreszta zawsze to sie konczy tym ze musze szukac toalety natychmiast wiec wole nie wychodzic wogole mam dopiero 22 lata mam 2 letnia cureczke i nie moge sobie na to pozwolic zeby moje zycie krecilo sie wokol domu czuje sie jak bym byla wiezniem wlasnego domu nigdzie nie wychodze bo zawsze konczy sie tak samo szukam toalety rozwolnienie mam non stop slyszlam ze tak jest jak sie nie ma pecherzyka i sie ma cukrzyce ale nie wiem czy to prawda moze ktos mi cos podpowie z dory bardzo dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Witaj! Trudno ci coś poradzić w takiej sytuacji. A co ci powiedział lekarz? Myślę, że powinnaś się skonsultować ze specjalistą i poszukać porady osób na forum abcCukrzyca, gdyż nie sądzę, aby tu, na abcGrzybica ktoś mógł ci pomóc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość AleksandraMaria

Witam, miałam dokładnie taki sam problem. W wieku 19 at usunięto mi woreczek żołciowy. Od tej pory moje życie zaczęło kręcić się wokół toalety. Przez trzy lata szukałam pomocy u najlepszych specjalistów w kraju, bioenergoterapeutów, leżałam kikakrotnie w szpitalu, wydałam na to ogromne pieniądze. Jednak nikt nie potrafił mi pomóc. Ostatnio objawy nasiliły się tak bardzo że wykluczyły zupełnie jakiekolwiek funkcjonowanie, studia stanęły pod znakiem zapytania, przyszła kariera waliła się na moich oczach, zupełnie odechciało mi się żyć i jedynym pomysłem było po prostu z tym skończyć. Zaczęłam szukać. Natrafiłam na obszerny anglojęzyczny artykuł traktujący o tzw zespole Habba. Objawia się on nadmiernym wydzielaniem żółci i zaleganiem jej w jelitach. Kwasy żółciowe cechują się tym iż wiążą wodę, a proces ten powoduje ciągłe biegunki. Brnąc dalej w tym kierunku dotarłam do badań nad tym syndromem i znalazłam informacje iż leczono chorych substancją o nazwe cholestyramine. Jeszcze do niedawna w polsce dostępne były leki zawierające tę substancje czynną. Ich główne działanie poległo na obniżaniu cholesterolu, leczyły jednak także biegunkę żółciową. Leki te jednak całkiem niedawno wycofano z polski. Można je jednak zamówić posępując w taki sposób: lekarz wypełnia druczek i wysyła go do nfz-tu, nfz przyznaje zniżkę i wysyła druk do apteki która zamawia lek. koszt to około 3 zł na 50 saszetek (dawkowanie to 3 saszetki dziennie proszku rozpuszczonego w płynie). Ja jednak kupiłam ten lek w Niemczech, normalnie na polską receptę (recepta była na lek Vasosan p, jednak dostałam zamiennik: colestyramine). Biorę lek niecały tydzień a moje życie już odmieniło się nie do poznania. Mogę planować swój dzień nie uwzględniając w nim toalety, jeść, uczyć się. Chcę mi się żyć i przyzna, jestem najszczęśliwszą osobą na świecie. Może zdarza mi się częściej chodzić to toalety, natomiast nie są to już bolesne, uciążliwe biegunki. Nie wiem czy to finalny rezultat leczenia czy będzie jeszcze lepiej (lub może gorzej) jednak na tym etapie mogę z czystym sumieniem zapewnić: ten lek działa. Lekarze o nim nie wiedzą, nie ma go na półkach w aptekach, ale można go załatwić (koszt kupna w niemczech to ok 140 zł, a zamówienia do polski po zniżce z nfz ok. 3 zł). Możecie być zdrowi, uwierzcie mi, byłam już na skraju wyczerpania. Dziś od 6 jestem na nogach, uczę się do egzaminów i jem croissanty:) pozdrawiam i życzę zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Gość diego2811

Mam wrażenie że czytam o sobie bardzo dziękuje za naprowadzenie mnie na właściwy tor już wcześniej stosowłam vasosan (holesteramine) ale się bałam bo, sama sobie ją kupowałam, dopiero jak przeczytałam pani opis to, weszłam na artykuł o zespole Habba i jest! to jest to co morduje mnie od 6lat i żaden gastrolog,zielarz itp nie mógł mi pomóc pomimo że wspominałam że pomaga mi vasosan(u nas nie do zdobycia)dziki kraj. Jeszcze raz dziękuje stosuje go małymi dawkami rano od tygodnia i jest cudownie znów nabieram apetytu i chce mi się żyć.Wiem też że bardzo wielu ludzi cierpi na tą przypadłość szkoda że nasza medycyna jest tak zacofana

Odnośnik do komentarza
Gość DIEGO2811

NIE MAM POJĘCIA CZEMU WYCOFANO ALE W POLSKIEJ FARMACEUTYCE DZIEJĄ SIĘ DZIWNE RZECZY LEK TEN NIBY JEST DOPUSZCZONY W POLSCE DO OBROTU ALE TYLKO NA SPECJALNE ZLECENIE I ZA ZGODĄ NFZ SZUKAJĄC DOSTĘPU DO NIEGO W INTERNECIE WIDAĆ JAK WIELE OSÓB GO POSZUKUJE A ZWŁASZCZA KOBIETY W CIĄŻY CHORE NA CHOLESTAZĘ I TAK DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE, MOŻNA GO KUPIĆ W NIEMCZECH NA POLSKĄ RECEPTE KOSZTUJE OKOŁO 40 EURO.

Odnośnik do komentarza

Rok 1984 i usuniecie woreczka zolciowego. Od tej daty - koszmar z uwagi na biegunki.
Od 1996 roku biore cholestyramine (1 saszetka rano, czyli
8g/4g) i funkcjonuje normalnie. Trzeba monitorowac witaminy A D E K i je uzupelniac, bo cholestyramina je usuwa
wraz z zolcia. Trzeba sie przygotowac na dlugie lata brania, az do momentu kiedy ogolnie podaz zolci przez watrobe zmniejszy sie (wiek).
Jest to jednoczesnie dosc skuteczny lek na obnizenie cholesterolu. Stosuje sie takze przy swiadzie wywolanym podwyzszona bilirubina we krwi.
Lek dosc bezpieczny,
Brak dezaktywacji zolci przez cholestyramine moze byc
przyczyna powaznych chorob jelita grubego.
Zdobyc koniecznie i brac!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...