Skocz do zawartości
Forum

RZS i artroza biodra


Rekomendowane odpowiedzi

Od lat choruję na rzs, z biegiem lat stan mojego (wcześniej zdrowego) biodra bardzo się pogorszył. Okazało się, że to artroza prawego stawu biodrowego. Nie było to jakieś dokuczliwe, ból pojawiał się sporadycznie, często na zmianę pogody ale w życiu normalnie funkcjonowałam. Na co dzień ćwiczę, jeżdżę na rowerze (jak zalecił lekarz). Ostatnio jednak zauważyłam, że przy dotknięciu pachwiny odczuwam ból, jak po stłuczeniu, nie zauważyłam jednak żeby miejsce było silne czy jakkolwiek naruszone. Wyczuwam lekkie spuchnięcie. Nie mogę sobie przypomnieć czy ostatnio przypadkiem się gdzieś nie uderzyłam. Czy to może być coś związane z chorobą biodra czy to zwykłe stłuczenie i opuchlizna zejdzie? Dodam, że nie przeszkadza mi to w codziennych czynnościach, chodzeniu, kucaniu, leżeniu, jest to zauważalne dopiero po mocniejszym dotknięciu. Bardzo się martwię i stresuje

Odnośnik do komentarza

Przy zwyrodnieniach stawu biodrowego,może boleć w pachwinie,nie wiem jak jest u Ciebie ,może to być też z przeciążenia ćwiczeniami,
odpuść na jakiś czas ćwiczenia,sama musisz dojść czy to wynika z przeciążenia ,czy nie ,może zrobił się stan zapalny,nie powinno boleć przy dotyku, warto wybrać się do swojego lekarza,
nie wiem jakie wykonujesz ćwiczenia,ale w domu przydałaby Ci się podwieszka,żeby ćwiczyć z odciążeniem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Na razie jestem na wyjeździe, lekarza mam dopiero za 2 tygodnie. Tak jak pisałam, nie jest to dokuczliwe, nie boli przy chodzeniu, kucaniu czy nawet leżeniu na tym biodrze. Martwi mnie sam fakt, że jednak jest coś nie tak i nie wiem co mogłabym zastosować na chwilę obecną, żeby pozbyć się tego obrzęku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...