Skocz do zawartości
Forum

Usunięcie nerki przy zastoju moczu


Gość piotrekb.b

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrekb.b

dzien dobry mam na imie Piotr i prosze o konsultacje w takiej sprawie: Moja corka jest przed palnowanym zabiegiem albo usuniecia nerki lub jej uratowania Zostało wykonane badanie TK Wynik jest nastepujacy Nerka lewa prawidłowa Nerka prawa wielkosci ok 48x80 mm ze znacznego stopnia zastojem poszerzajacym w całosci ukm,o zmniejszonej grubosci warstwie miazszu ulegajacemu porównawczo słabszemu niz po stronie lewej wzmocnieniu,nerka czynna urograficznie W dolym kielichu zwapniały złog konglomerat wielkosci ok 8x9 mm Drugi drobny wielkosci 1,5 mm w kielichu wyzszym Moczowod na całej długosci poszerzony do ok 11-15 mm o kretym przebiegu W dystalnej czesci nieregularny złog lub konglomerat złogow wielkosci do ok 6x17 ponizej tuz przed ujsciem do pecherza kroplowatego kształtu złog wielkosci 11x26 mm Wmiejscu ujscia moczowodu sciana pecherza wydaje sie pogrubiona do ok 5 mm i z nieregularnymi wewnetrznymi obrysami pobrane badania dodatkowe w normie mocz krew Dodam ze wynik badania scyntograficznego wykonanego poł roku temu wykazał udział nerek 75 % lewa i 25 %prawa usg wskazuje kamienice nerkowa i moczowodowa Dodam rowniez ze dziecko od urodzenia ma wade nerki miało wczesniej wyłonioną stomie zoastała ona zamknieta i stan obecny tak wyglada jak wyzej opisałem Prosze o konsultacje i opinie co dalej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...