Skocz do zawartości
Forum

nadczynność tarczycy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponad tydzień temu złapała mnie choroba z dnia na dzien ponad 38 stopni gorączki bardzo powiększone węzły chłonne, które utrudniały mi przełykanie (opuchnięta szyja), ból i zaczerwienienie gardła. Lekarz stwierdził ostre zapalenie gardła i węzłów chłonnych. Przez 7 dni przyjmowałam Bioracef 500mg, ustąpiły bóle gardła, gorączka spadła do 37 stopni (co jakis czas jest 37, a czasem spada do normalnej temperatury) ale dalej pozostają lekko powiększone węzły chłonne . Lekarz zlecił badania krwii i mam przekroczone TSH 5,210 oraz PCT 0,4%, jutro idę na kontrole ale sama nie wiem jak interpretować te wyniki..nie wskazuje to nic dobrego...

dodam, że jestem alergikiem, choruję na Atopowe Zapalenie Skóry, więc moj układ immunologiczny sami wiecie jak wariuje..

Odnośnik do komentarza

Najlepiej z takimi wynikami udać się na wizytę do endokrynologa. Kolejki do tego specjalisty są niesamowite, więc im wcześniej się umówisz tym lepiej. Oczywiście potrzebne będzie skierowanie od internisty. Samymi wynikami nie ma co się zawczasu martwić. Lekarz dobierze odpowiednie leczenie i wszystko będzie dobrze. Bardzo wiele osób ma problemy z tarczycą, a tak na prawdę niewiele osób o tym wie bo nie wykonują badań TSH.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...