Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia przy ciągłym przeciążeniu kręgosłupa


Gość LadyLou

Rekomendowane odpowiedzi

W opisie RTG mam "lumbalizację S1". Wiem, że jest to wada rozwojowa, a nie zwyrodnieniowa kręgosłupa i nie trzeba tego leczyć. Obawiam się jednak, że przy ciągłym przeciążaniu kręgosłupa za jakiś czas mogę "dorobić się" choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Mam 6-letnie, niepełnosprawne dziecko, które muszę stale dźwigać, bo samo nie chodzi. Z tego powodu mój kręgosłup narażam na stałe przeciążenia (z roku na rok coraz większe). Jaki rodzaj profilaktycznego postępowania rehabilitacyjnego powinnam zacząć stosować, aby zadbać o mój kręgosłup, żeby służył mnie i mojemu dziecku jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza

Proszę udać się do lekarza i poprosić go o skierowanie na odpowiednie zabiegi, jeśli Pani odczuwa bóle lub zacznie je odczuwać. Radze nie zwlekać z taką konsultacja, ponieważ i tak pewnie Pani trafi na ogromne kolejki i trzeba będzie długo czekać. Poza tym warto pamiętać o pewnych zasadach. Nie powinna Pani podnosić syna na prostych nogach i zgiętych w łuk plecach. Proszę poszukać takiej pozycji, aby plecy były proste. Warto postarać się, aby ciężar dziecka był rozłożony równomiernie w obu rękach i proszę trzymać syna blisko tułowia jak tylko się da. Poza tym warto wykonywać codziennie kilka ćwiczeń rozciągających.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...