Skocz do zawartości
Forum

usg


Gość bsh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie poproszę o pomoc w interpretacji wyników badań USG, mianowicie.

W miejscu wyczuwalnego oporu, pomiędzy pęcherzem i naczyniami biodrowymi owalna struktura wielkości ok. 13 - 16mm (w zależności od przekroju) z wyraźnym cieniem akustycznym. Na obwodzie pojedyncze naczynia. Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy zmiana jest zmienioną częścią esicy, czy przylegająca do jelita strukturą.
Nerki położone typowo o prawidłowym zróżnicowaniu korowo - rdzeniowym, ale uwagę zwraca podwyższenie echogeniczności otoczek niektórych piramid. Nie można także wykluczyć drobnych, punktowych zwapnień lub zwłóknień w piramidach i brodawkach nerkowych. Wielkość nerek ok. 11cm.

Dziekuje bardzo

Odnośnik do komentarza

Właśnie to robię, w czwartek mam umówione badanie TK jamy brzusznej. Dodam iż zmiana ta liczy sobie już ze 2,5 roku. Z tym że teraz się powiększyła, zaczęła również mnie boleć. Lekarz sugerował że może to być coś w jelicie - lecz po wykonaniu pełnej kolonoskopii która nie uwidoczniła zmian, zmienił zdanie ( badanie w styczniu tego roku)

Jeden z lekarzy powiedział że może to być guz nowotworowy, ale nie jest pewien.

Odnośnik do komentarza

Odebrałam wyniki TK, ja już nic nie rozumiem, miało to być badanie które wyjaśni wszystko, a tym czasem wiem tyle że nie wiem nic!!!!!! Załączam wyniki TK.

Badanie TK jamy brzusznej z podaniem środka kontrastowego iv. Prawy jajnik o nieco obniżonej densyjności z pęcherzykiem o śr. 23 mm o wym. 41x27 mm. W jego sąsiedztwie nieco poszerzone sploty żylne śr. 6-7 mm przy umiarkowanym poszerzeniu prawej ż. jajnikowej do 6,5 mm. LOV o śr. do 4,0 mm. Jajnik lewy bez zmian ogniskowych o wym. 37x20 mm. Macica ustawiona w pozycji badania w tyłozgięciu i tyłopochyleniu. Bez wolnego płynu w jamie brzusznej. Wątroba niepowiększona o jednorodnym współczynniku osłabienia, bez ewidentnych zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe niezmienione bez cech poszerzenia. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez cech kamicy. Zmian ogniskowych w obrębie miąższu trzustki nie stwierdza się. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona prawidłowa, bez zmian ogniskowych. Obie nerki i nadnercza bez zmian ogniskowych. UKM-y obustronnie nieposzerzone. Węzły chłonne przestrzeni wewnątrzotrzewnowej i zaotrzewnowej niepowiększone. Aorta brzuszna nieposzerzona, bez zmian miażdżycowych. Struktury kostne uwidocznionego odcinka kręgosłupa, bez zmian ogniskowych. W nadprzeponowych segmentach płuc nie stwierdza się zmian ogniskowych.

Odnośnik do komentarza

Właśnie to jest dziwne że takie proste urządzenia jak usg uwidaczniaja zmianę a TK nie...
A jeśli chodzi o chirurga - to właśnie on mnie kierował na te badania. Teraz oznajmił że muszę udać się do ginekologa. Dodam iż boli mnie co jakiś czas ten mój obcy. Zwariować można.

Odnośnik do komentarza

Mnie radiolog kiedyś dopatrzyła się na usg licznych złogów w nerce, które na TK okazały się niewielkimi torbielkami. Może po prostu masz torbiel na jajniku. Idź , tak jak radzi chirurg, do ginekologa. Zrobi usg przezpochwowe i może sprawa się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że pójdę. Ale tu nie chodzi o prawa stronę brzucha. Przyszłam do lekarza z czymś w lewym dole brzucha- wyczuwalnym guzki w badaniu palpacyjnym. Dodam że mnie to COŚ boli, czasem aż mnie zegnie z bólu. Robiono kolonoskopie która wyszła prawidłowa.

Odnośnik do komentarza

Oszaleje.
Robiłam RM, a to jego wynik, może ktoś coś ....
Wykonano badanie MR miednicy mniejszej z kontrastem. Pęcherz moczowy wypełniony, bez widocznych zmian ogniskowych. Macica bez widocznych zmian ogniskowych. W lewym jajniku struktura o wym. 16x26x13mm - torbiel czynnościowa. Poza tym przydatki o prawidłowym obrazie. Sygnał tkanki tłuszczowej niezmieniony. Ślad płynu w zatoce Douglasa. Obraz jelit w zakresie badania prawidłowy. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych

Odnośnik do komentarza

Torbiel pojawiła się w przeciągu 2-3 tygodni. Po TK miałam usg tv, z uwagi na zmiany w prawym jajnika( zamieściłam opis) a to Coś mam od ponad dwóch lat. Raczej to nie torbiel. Do tego czasu musiała by być maga duża - żebym mogła wyczuć ja przez powłoki brzucha.

Odnośnik do komentarza

Wiem że torbiel czynnościowa sama się wchłonie, zastanawia mnie czemu na TK i MR nie widać tego czegoś co widoczne było w USG. Irytuje mnie to że wszyscy lekarze to wyczuwają zlecają badania - a jak są takie wyniki jakie są. To wszyscy jednym głosem mówią że nie wiedzą co to jest, i czemu boli.

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie była taka pewna i nie ufała w tej mierze w 100% lekarzowi i zrobiła dokładne badania w tym kierunku.
Jak nie wiadomo od czego masz te bóle ,to metodą wykluczeń ,może się coś wyklarować.

Przeczytaj historię Kasi.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-kobiece/endometrioza-utrudnia-zycie-jak-badac-jak-leczyc-endometrioze_39050.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dziś rozmawiałam z moim chirurgiem. Powiedział że wygląda mu to na endometrioze...
Tym bardziej że jakieś trzy lata temu miałam zabieg ginekologiczny - nie pełną konizacje szyjki macicy. I chwilę po wyczulam ten guzek.
Zaczynam od nowa wędrówki po lekarzach, ale tym razem dla odmiany po ginekologach.

Odnośnik do komentarza

Kolejna ciekawostka właśnie dostałam skierowanie na badanie Ca125, uwierz mi ze mam juz dość tego wszystkiego jeśli teraz nic konkretnego mi nie powiedzą, to kończę z wizytami u szamanow.
Dość!!!! Robienia z siebie idiotki!!!! Ja mówię że coś tu jest i boli, oni mówią faktycznie. A jak nic nie widzą to używają rączki, albo odsylaja do innego lekarza.

Odnośnik do komentarza

"JAK DIAGNOZUJE SIĘ ENDOMETRIOZĘ?

Już szczegółowo zebrany wywiad lekarski oraz badanie ginekologiczne pacjentki, mogą ujawnić liczne objawy charakterystyczne dla endometriozy. Zwykle badany jest poziom markera ca-125, wykazującego największą czułość w przypadku endometriozy. Należy jednak pamiętać, że jest to marker mało specyficzny, charakterystyczny dla innych stanów fizjologicznych i patologicznych, dlatego też ma nikłą wartość diagnostyczną. Kolejną metodą diagnozowania są badania obrazowe – USG transwaginalne i rezonans magnetyczny.

Wszystkie wymienione metody maja tę zaletę, że są nieinwazyjne i mało obciążające dla pacjentki. Jednak w chwili obecnej, jedynym badaniem pozwalającym w 100% potwierdzić obecność endometriozy, jest laparoskopia z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego."

Pewnie za wiele się nie dowiesz,bo praktycznie, jak czytałam , masz w dolnej normie a i ten wskaźnik ,jak piszą nie ma dużej wartości diagnostycznej przy endometriozie.

A miałaś chociaż robione usg dopochwowe?
A rezonans miałaś z kontrastem? Bo bardzo dziwne ,że coś wyczuwasz,boli ,a nic nie było widać.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Długo mnie nie bylo, niestety odbywałam pielgrzymkę po lekarzach i po raz kolejny utknęłam w martwym punkcie. Byłam u ginekologa obejrzał wszystko , powiedziałam że ta gulka boli mnie mocniej na kilka dni przed miesiączką. Ale ona nie widzi związku.
Mama już dość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...