Skocz do zawartości
Forum

porady?


Gość mrowka999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrowka999

W sumie to raczej pytanie czy już czas na psychiatrę, czy jeszcze coś zbadać:)

Mam 21 lat, jestem drobny (165/49,8). Nigdy chorowity nie byłem, badania krwii i moczu poprawne, z wyjatkiem podwyzszonego p-lcr, ale to bez znaczenia.

w sumie od roku zastanawiam się co to może być, bo wolę znaleść "coś" i się wyleczyć niż żyć jak żyje.

co mi jest - od kilku lat potrafię bez problemu przespać po 10-14 godzin, bywał okres, że i 15-16h przespalem. Np kladlem się o 1-2 w nocy, wstawalem 17 (weekend). Od nie pamiętam kiedy boli mnie głowa, dla mnie stało się to już częścią życia, myślałem, ze to może od długiego snu i zdarzało mi się na siłę szybko wstać po 6-8h (przez co cały dzień ziewalem i oczy mi się zamykaly), ale ból nie ustąpił. Czasem czuje ból z tyłu głowy, nie wiem czy to ma znaczenie.
Swoją drogą jak się po 12h to i tak mi się chce spać.
Po kucaniu jak wstaje to mam ciemno przed oczami i tracę rownowage, tak słabne, że bez chwycenia się czegoś upadne. Czuje wtedy mówienie w nogach.
w zeszłym tyg podczas katariu leciala mi krew z nosa.
hmm jestem też blady, bardzo.
Leżąc teraz ledwo czuje bicie serca, musiałem macac ręka żeby wyczuć, ale zdarzają się momenty, że jak coś przystawie do klaty, to całe drży w rytm bicia, tak mocno bije. Zdarza się tęz, że w tych okolicach mnie coś "boli", ale lekarz chyba przy osluchaniu by coś usłyszal.

W/w objawy wskazują na anemie, ale wyniki krwii były wporzadku. Dlatego się zastanawiam czy może to problem ze mną i czas odwiedzić psychiatrę?

Odnośnik do komentarza

Na psychiatrę jeszcze jest czas ;) Objawy, które podajesz mogą mieć wiele przyczyn. Czy masz dużo ruchu? Jakie masz ciśnienie? Uważam, że należałoby przebadać serce - ekg, tarczycę -TSH i zrobić rtg odcinka szyjnego kręgosłupa. Dobrze by też było, gdybyś dostał skierowanie do neurologa, tak długi sen nie jest normalny.

Odnośnik do komentarza
Gość mrowka999

Ruchu mam szczerze mówiąc mało nie licząc pracy gdzie dużo "chodze". W ciągu 8 godzin myślę, że robię tak 10-20km, zależy od dnia i zabiegania.
Mówisz, że przydałoby się zacząć biegać dla zdrowia?

Ciśnienie chyba mam wporzadku, bo miesiąc temu było mierzone i nie było żadnych zaleceń lekarza. 120/60 czy tam 120/80 coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Gość sprawdź

Zdecydowanie zbadaj głowę, idź do neurologa powiedz o tych bólach, TK by się przydało, zawroty to słabe krążenie na to się przyda więcej ruchu nie koniecznie bieganie chyba że to lubisz może być basen wtedy więcej mięśni pracuje i poprawia się ukrwienie, a sen, zbadaj tarczyce, cukier jeśli OK taki Twój urok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...