Skocz do zawartości
Forum

Nadciśnienie


Rekomendowane odpowiedzi

147/95 to nie jest jeszcze tak tragicznie wysokie, ale graniczne. Jak często mierzysz, bo jeżeli zbyt często, to się po prostu napędzasz. Spróbuj się zrelaksować, pójść na spacer ( wiem, ze późno, ale świeże powietrze przed snem dobrze zrobi ;) Jeżeli będziesz czuła się źle, a ciśnienie wyniesie ponad 160/115 wskazana pilna konsultacja z lekarzem. W pozostałym wypadku możesz poczekać do poniedziałku

Odnośnik do komentarza

Może masz zepsuty ciśnieniomierz,niemożliwe ,żeby za każdym razem rano czy wieczorem wskazywał co do kreski takie samo ciśnienie.
Jak już to bierz te najsłabsze leki,bo nie masz takiego wysokiego ciśnienia,
po drugie jak już będziesz je brała,to praktycznie do końca życia,
ja bym nie brała przy takim ciśnieniu, a próbowała obniżać domowymi sposobami.

Już sam stres,że ciśnienie się nie obniża po lekach ,je podwyższa.

Jeśli masz jakieś dolegliwości, to przyczyny też szukaj gdzie indziej.

Masz nadwagę?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Picie dwóch filiżanek kawy dziennie jest całkowicie dozwolone. Zresztą stres związany z odstawieniem ulubionej używki mógłby doprowadzić do większego wzrostu ciśnienia tętniczego, niż sama kawa.

Odnośnik do komentarza

Kawa podwyższa ciśnienie i nie powinnaś jej pić w ogóle,przerzucić się na kawę zbożową z mlekiem,chyba lepiej stosować naturalne metody obniżające ciśnienie niż truć się lekami,Twój wybór,
każdy kilogram mniej też obniża ,dlatego pytałam czy nie masz nadwagi.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/domowe-sposoby-na-nadcisnienie-jak-obnizyc-cisnienie-tetnicze-bez-leko_41463.html https://portal.abczdrowie.pl/11-domowych-sposobow-na-obnizenie-cisnienia-krwi

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Kawa tylko pozornie podwyższa ciśnienie. Początkowo rzeczywiście, ale ponieważ działa też moczopędnie, de facto nie ma na ciśnienie większego wpływu (oczywiście pita w rozsądnej ilości i taka jak u nas najczęściej, a więc niezbyt mocna).

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Kiedyś poszedłem zrobić badania lekarskie do pracy i lekarka przyczepiła się o moje duże ciśnienie...
To ja do nie mówię, że pewnie od kawy bo mocną pije.

A ona mi na to- kawę każdy piję, a przyczyny trzeba szukać w czymś innym ^-^

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

W niewielkim stopniu podwyższa ciśnienie i zazwyczaj po 10 minutach od wypicia kawy, ciśnienie powraca do swojej normy. Zawału w tak krótkim czasie jej działania, na pewno nie powinna wywołać.

Odnośnik do komentarza

Przeciez to nie jest aż tak wysokie cisnienie. A Bisocard tez nie jest dla wszystkich. Oddziałuje na układ współczulny, znieczula, niczym sie nie denerwujesz!. Tylko pośrednio wspomaga walkę z nadciśnieniem. Przeznaczony dla osób w sile wieku, nerwowych. Osoby starsze powinny się wystrzegac, bo silnie obniża puls, a w konsekwencji osoby te staja się jeszcze słabsze.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, to wcale nie jest takie wysokie ciśnienie. Jednak i tak nie powinno się tego bagatelizować, ale może zamiast brać od razu leki, lepiej spróbować zmienić dietę. Jak piszą na http://www.bestnews.pl/wysokie-cisnienie-objawy-zagrozenia-jak-obnizyc-cisnienie/ spożywanie mniejszej ilości soli, większej ryb i ziół może skutecznie obniżyć ciśnienie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...