Skocz do zawartości
Forum

Złamanie wyrostków poprzecznych powikłania


Gość AdrianObolały

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AdrianObolały

Witam w maju ubiegłego roku więc już prawie 9 miesięcy temu uległem wypadkowi na kopalni .
W rozpoznaniu po badaniu TK Złamanie wyrostków poprzecznych L3,L4 po stronie prawej , centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego na poziomie L5,S1 obrysy kostne kanału kręgowego prawidłowe są to wyniki z TK zrobione zaraz po wypadku
Opis RM z lutego
poziom tarczy między kręgowej L5,S1 niewielka paramedialna protuzja tarczy m-k z prawostronną lateralizacją ,modelowaniem worka oponowego i możliwym uciskiem prawych korzeni w przednim odcinku kanału kręgowego i w początkowym odcinku kanału korzeniowego. Ponadto niewielka centralna ekstruzja tarczy miedzy kręgowych l3-l4 i l5,s1 po za tym pisze że wszystko ok. Lekarz prowadzący powtarza mi cały czas że mam coraz więcej ćwiczyć coraz więcej sobie pozwalać gdzie chodzenie sprawia mi ból nie mówiąc o bieganiu wcześniej przed wypadkiem byłem bardzo aktywną osobą teraz mam ciągłe drętwienie nóg ból w dolnej części kręgosłupa i czuję cały czas, że ten kręgosłup jest sztywny co uniemożliwia mi szybkie schylenie się podniesienie czegokolwiek z ziemi nie wspominając że nie jestem wstanie wziąć 1,5 rocznego dziecka na ręce bo zaraz zaczyna sie silny ból i drętwienie prawej nogi lub obu . Proszę o opinię ta temat mojego przypadku jakie leczenie co dalej? Mam 29lat i chciał bym wrócić do stanu z przed wypadku

Ps. Od 3 tygodni przyjmowałem lek Metypred 16mg i IPP 20mg ból troszeczkę się zmniejszył ale odrętwienie stało się silniejsze ,a co gorsze częstsze .

Odnośnik do komentarza
Gość AdrianObolały

Tak rehabilitacje całe 10 dni z NFZ po 5 miesiącach od wypadku. Gdy zaczęły przynosić minimalną poprawę już się skończyły ostatnie dwa miesiące ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty ale też poprawa niewielka . Cały czas mam problemy z chodzeniem dzisiaj na wizycie neurochirurg oglądając RM powiedział ,że na chwilę obecną nic operacyjnie tam nie robimy i samo wszystko wróci do normy, że to będzie ból i drętwienie od mięśni. U masażysty nigdy nie byłem jeśli mogę prosić o namiary na jakiegoś dobrego w okolicy Żor (50km) również był bym wdzięczny. Co jeszcze to Pan Dr. pokazał mi dziś że mój opis po wypadku nie zgadza się z tym co jest na płycie bo są tam złamane 4 wyrostki i dwa kręgi l3,l4 co w takiej sytuacji zwracać się do szpitala w sprawię sprostowania czy zapłacić za ponowny opis u innego lekarza ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...