Skocz do zawartości
Forum

Ból w okolicy wątroby, krew w kale i biegunka


Gość didier1et

Rekomendowane odpowiedzi

Gość didier1et

Mam problem, otóż ostatnio podczas wypróżniania zauważyłem, że wraz z stolcem mam nawet dość sporą ilość krwii na papierze. Raz podczas oddawania stolca leciała krew z samym śluzem, krew jest jasno czerwona. Od soboty też odczuwam ból w okolicy nie wiem czy to wątroby, czy też może żołądka, takie jakby pieczenie, nie mogę tego określić. Dodam ze rok temu miałęm badania kwrwii i lekarz powiedział ze mam bardzo dobre. Mam też od dzisiaj biegunke.

Odnośnik do komentarza
Gość Micah123456

Witam!
Obecność krwi w kale wskazuje na krwawienie z przewodu pokarmowego – jeśli krew jest obecna na powierzchni stolca i na papierze toaletowym, prawdopodobnie pochodzi z końcowego odcinka jelita grubego. Krwawić mogą łagodne polipy i złośliwe zmiany zlokalizowane w odbytnicy i kanale odbytu, ale także żylaki odbytu hemoroidy8. W celu wyjaśnienia przyczyny krwawienia proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub onkologa wizyta u tego specjalisty nie wymaga skierowania. Lekarz zbierze wywiad, zbada Pana palcem przez odbyt, a w razie potrzeby skieruje na badanie endoskopowe ,sigmoidoskopię lub kalonoskopię.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witaj!
Pojawienie się krwi w kale zawsze wymaga dokładnej diagnostyki. Jest to bowiem dość niepokojący objaw. Ponieważ krew jest żywoczerwona bardzo możliwe, że przyczynę stanowią żylaki odbytu, popularnie zwane hemoroidami. Ponieważ przyczyna może być jednak poważniejsza koniecznie skonsultuj się z lekarzem rodzinnym, który we właściwy sposób pokieruje diagnostyką.

Odnośnik do komentarza

Witam mam podobny problem. Koloskopia zrobiona pol roku temu i lekarz mowil ze wszystko okej. Krawie do dzisiaj co miesiac przez tydzien. Plus klocie w watrobie lub pieczenie zapierajace dech. Lekarz wkladal.mi w tylek za kazdym razem rure i zagladal i nic nie znalazl. Badania w polsce krwi wykazaly watroba na 42 mozliwe mam 87 czyli przekroczone ponad 2krotnie. Zastanawiam sie nad zmiana lekarza

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...