Skocz do zawartości
Forum

NIETRZYMANIE MOCZU


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z nietrzymaniem moczu. Po wizycie w toalecie mam problem z wyciekaniem. Najczęściej trwa to do dwóch zmian pozycji ciała, siadanie wstawanie. Jak wycieknie co ma później jest wszystko ok. Mogę chodzić pół dnia z pełnym pęcherzem i podnosić ciężary, a "zawór" trzyma. Problem jest zaraz po wyjściu z toalety. Wiek 29 lat, byłem u lekarza urologa, a on powiedział mi, że to nietrzymanie moczu i kazał ćwiczyć mięśnie kegla. Problem w tym że robię to od dawna i nic. A broszurkę, którą dostałem od lekarza dot. nietrzymania moczu opisuje zupełnie inne przypadki niż mój
Co robić??

Odnośnik do komentarza

Nietrzymanie moczu, to problem który dotyka coraz to młodsze pokolenia. Składa się na to wiele przyczyn, o których może tu teraz pisać nie będę.
Jeśli jednak masz tego typu problem, koniecznie udaj się do specjalisty, dobrego urologa. Obecnie najpopularniejszą metodą leczenia problemów z nietrzymaniem moczu, jest terapia laserowa. Jest bardzo skuteczna i pomaga niemalże we wszystkich wypadkach.
Nie ukrywam, że podłożem Twoich problemów może być coś innego, jednak z Twojego opisu i z mojej wiedzy wynika, że walkę ze swoim problemem, powinieneś zacząć właśnie od wizyty w gabinecie jakiegoś dobrego urologa.

Odnośnik do komentarza

Witam, dziękuję za odpowiedź i proszę o podpowiedź co może mi być??? Jak już wcześniej napisałem byłem u urologa i z tego co wiem jest dobry w "swoim fachu". Ćwiczenia mięśni Kegla u mnie polegają na napinaniu i rozluźnianiu mięśni tak co 5 sekund. W jakim czasie mięśnie powinny wracać do prawidłowej pracy oraz czy podczas ćwiczeń mocz ma prawo się wydostawać bo jak napinam mięśnie to czuję jak krople moczu wydostają się na zewnątrz.
Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie z powodu nieczymania moczu i bo mi nikt nie może pomuć żaden lekarz , ginekolog , urolog , , ja jestem średnim wieku i bęnde do śmierci chodzić pampersach , to mnie kosztuje , mam nawet rewundowane i to jest dla mnie bardzo mało bo zuzywam 90 sztuk na miesiąc

Odnośnik do komentarza

A czy jest jakaś metoda by pozbyć się tego problemu żeby w cewce nic nie zostawało?? fakt to co mi wycieka to nie są znaczne ilości ale spodnie potrafią pojawić się plama. Najczęściej problem pojawia się przy wstawaniu lub wiązaniu butów zaraz po wizycie w toalecie ( schylanie się )
Nawet rano gdy mam pęcherz tak pełny, że mam problem zmienić pozycję z leżącej na siedzącą nic mi nie wycieka i nie mam problemu popuszczania. Tylko po wizycie w toalecie jest ten problem.
Chciałbym się pozbyć tego problemu tylko jak???

Odnośnik do komentarza

Moja mama ma podobną przypadłość - nie kwalifikuje się do zabiegu, a jest już tak źle, że bez specjalnych majtek chłonnych nie rusza się z domu. Dobrze, że teraz produkują taką specjalną bieliznę pochłaniającą i mocz i jego zapach, i nie widać jej pod ubraniem

Odnośnik do komentarza
Gość Jurkowa

Może udaj się na fizjoterapię? Jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie na pewno sprawdzą Ci się wkładki z Teny, w ogóle ich nie widać, a są baaardzo chłonne. W doz możesz wziąć darmową próbkę, żeby sprawdzić czy są dla Ciebie odpowiednie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Grzelka
W dniu 20.05.2020 o 17:52, Gość Jurkowa napisał:

Może udaj się na fizjoterapię? Jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie na pewno sprawdzą Ci się wkładki z Teny, w ogóle ich nie widać, a są baaardzo chłonne. W doz możesz wziąć darmową próbkę, żeby sprawdzić czy są dla Ciebie odpowiednie. 

A czy takie wkładki z Teny nie są widoczne pod ubraniem? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...