Skocz do zawartości
Forum

Niemożność wypróżnienia się i silny ból brzucha


Gość myszkaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszkaaaaaa

hmm chcialabym opisac cos co mi sie przydarzylo... bardzo boli mnie brzuch... dlatego nie moge sie wyproznic , mam silne zaparcia. zdarza mi sie czesto ubrac rekawiczki i palcami wypchnac stolca... zle sie z tym czuje mam dopiero 17 lat i od roku to robie, czy to cos powaznego udac sie do lekarza od odbytu?? moze mi pan/i pomoc?? jestem zdesperowany..
bardzo prosze mi pomoc krepuje mnie wizyta u doktora i opowiedzenie..

z gory dziekuje i czekam na odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Gość Łukasz1

Hej. Nie ma się czego wstydzić. Myślę, że wizyta u lekarza byłaby najlepszym wyjściem. Takie zaparcia i trudności z wypróżnianiem się mogą oznaczać albo jakieś problemy trawienne, albo niewłaściwą dietę. Może warto byłoby postawić na jedzenie bardziej płynne: zupki, gulasze, przeciery warzywne i soki - i zobaczyć, jak po takich pokarmach zachowuje się Twój organizm: czy też masz zaparcia, czy oddawanie stolca jest zdecydowanie łatwiejsze. Wtedy łatwiej będzie ustalić przyczynę tych trudności z wypróżnianiem się. Jeśli dolegliwości, mimo zmiany diety, nie ustąpią, wybierz się do lekarza. Wstyd zostaw za progiem gabinetu ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przyczyn przewlekłych zaparć może być wiele. Konieczne jest przeprowadzenie badania fizykalnego oraz badań dodoatkowych. Proponujęna początku zgłosić się do lekarza rodzinnego, który pokieruje ewentualną diagnostyką. Najlepiej skonsultować problem z gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...