Skocz do zawartości
Forum

Wynik cytologii a leki bez recepty


Gość BeataT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 27 lat odebrałam wyniki cytologii rozpoznanie wg. systemu Bethesda. Jakość rozmazu A I Rozmaz nadaję się do oceny B I Nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka. komentarz: Obfity wysięk zapalny. Pielęgniarka u której odbierałam wyniki powiedziała, że wyszystko jest ok ale pewnie lekarz przepisze mi jakieś leki przeciwzapalne. Chciałabym zapytać czy istnieje możliwość kupna jakiś leków bez recepty bez konieczności umawiania się na kolejną wizytę i zrobienia dodatkowych badań np. czystości pochwy? Nie mam żadnych upławów, swędzenia, częstego oddawania moczu itp. podczas badania ginekologicznego lekarz też nie wspominał, że coś jest nie tak, toteż zdziwiłam się takim wynikiem. Czy ginekolog dostając takie wyniki przepisuję od razu leki czy "drąży" co kryje się pod tym ogólnym opisem "wysięk zapalny"? Czytałam, że w infekcjach wirusowych objawy takie jak upławy, nieprzyjemny zapach nie występują, więc może właśnie ja mam taką wirusową infekcję. Wiem, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele globulek.  Bardzo proszę o poradę co w takiej sytuacji będzie najlepsze?
Pozdrawiam Beata T

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witaj!
Podany wynik cytologii rzeczywiście, oprócz zmian zapalnych, jest prawidłowy. Zdecydowanie najlepiej będzie jednak jeśli skonsultujesz go z lekarzem. Ponadto na pewno nierozsądnym byłoby zażywanie jakichkolwiek globulek bez zalecenia lekarskiego. Może być bowiem tak, że lekarz nie przepisze żadnych leków i zaleci tylko obserwację.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź! Tak masz rację idę do lekarza ponad to zrobiłam na własną rękę posiew będę spokojniejsza jak będę wiedzieć coś więcej, a i lekarzowi może to się przydać jeśli będzie chciał mi przepisać jakieś leki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...