Skocz do zawartości
Forum

Wrastający paznokieć


Gość Vari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wrastającym paznokciem u środkowego palca lewej ręki. Poczytałem i wiem że to od złego obcięcia paznokci. Narazie mam tylko ból, małą opuchlizne i małą ilość ropy pod skórą. Ostatnio miałem 2 wrastające paznokcie. U dużego palca u nogi i u palca wskazującego u ręki. Obu wrastań nie leczyłem tylko czymś tam smarowałem i wyciskałem ropę odginając skórę obok wrast. paznokcia i po paru dniach samo przeszło i do dziś nie wrastają. Lecz właśnie teraz trzeci raz się zaczęło. I nie wiem bo poczytałem te porady leczenia i rzucili chirurgami itp bo to inaczej sie nie da wyleczyć. Nie chcę zabiegu bo boję sie ich strasznie... Wiec nie wiem czy to zostawic i wyciskac rope czy skierowac sie do jakiegos lekarza.

Odnośnik do komentarza

idź do lekarza, najlepiej dermatologa. Nie bój się, może nie trzeba będzie robić zabiegu. Bo skoro nie działa Twoje dotychczasowe leczenie to widać konieczne są leki. Jak bedziesz w tym dłubał to wkońcu wda Ci się zakażenie i wtedy na bank będzie Cię boleć

Odnośnik do komentarza

~LadyD
idź do lekarza, najlepiej dermatologa. Nie bój się, może nie trzeba będzie robić zabiegu. Bo skoro nie działa Twoje dotychczasowe leczenie to widać konieczne są leki. Jak bedziesz w tym dłubał to wkońcu wda Ci się zakażenie i wtedy na bank będzie Cię boleć
narazie palca nie ruszam. Jest tylko lekko czerwony a opuchlizna jest baardzo mała a ropy na skórze nie widac wcale. Paznokiec tylko lekko zachodzi o skórę więc bólu nie czuje ani troche. Narazie wydaje mi sie że poczekam az paznokieć podrośnie (bo zle go scielem) i wtedy go odpowiednio ustawie lub dobrze obetne. Do lekarza udam sie jak zacznie boleć i bede miał z nim problemy. Tamte 2 palce same sie zagoiły i nie wiem jak ale same sie nastawiły i nie wrastają :P

Odnośnik do komentarza

Myślę że rozsądniej jest poradzić się specjalisty, może wśród znajomych znalazłby się ktoś. Wiem też że dobrze jest poradzić się dwóch nieznających siebie osób/lekarzy.

Przed laty w mojej młodości też wrastał mnie się paznokieć u kciuków obydwu nóg. Poddałem się wówczas zabiegowi chirurgicznego usunięcia. I jak wyrósł nowy, to kłopot przestał istnieć. Może jednak warto przełamać strach ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...