Skocz do zawartości
Forum

Zator "jeździec"


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 52 lata. Chciałem być aktywny, ale zaczęło dokuczać mi kolano. 9.02.2015 r. przeprowadzono artroskopię kolana. Po zabiegu powstała zakrzepica (dostałem 10 zastrzyków w brzuch!!!- tylko? aż?). W Sylwestra rano miałem typowe objawy zatoru (o czym wówczas nie wiedziałem). Lekarz rodzinny (wyjaśniałem dwa razy, co mi się stało) stwierdził, że przy chorych zatokach to normalne (a tydzień wcześniej miałem stwierdzone zapalenie zatok). Zapisał mi dodatkowe 5 zastrzyków w brzuch. Na Doplera dostałem się 5.01.2016, gdzie stwierdzono zakrzepicę. Znajomy chirurg, po usłyszeniu wyniku badania i wcześniejszych objawach zaprosił mnie na dyżur, 6.01.2016. Potwierdził zakrzepicę, ale stwierdził, że zakrzep się urwał. Wylądowałem na SOR-ze. Zrobiono mi tomograf płuc. Werdykt: zator jeździec. Dalej kardiologia, doba z heparyną, 5 dób całodobowy monitoring. Ordynator stwierdziła: pacjent w dobrym stanie ze zdrowym sercem uratował sobie życie. Teraz w domu cotygodniowe badanie INR i Warfin z dawką w zależności od wyniku. Cieszę się, że żyję. Pracuję w szkole. Jutro kończy mi się zwolnienie, ale jadę na kontrolę kardiologiczną. Czy ktoś może wie, jak długo mogę jeszcze być na L4?

Odnośnik do komentarza

Dziękuj Bogu ( o ile jesteś wierzący ) i ciesz się, że żyjesz! Kilkanaście lat temu straciłam w ten sposób koleżankę ( 38 lat), osobę w pełni zdrowia, tyle że złamała nogę, a zastrzyków przeciwzakrzepowych nikt nie zapisał i powstały skrzep zatkał tętnicę płucną. Bierz zwolnienie tak długo, jak lekarz uzna za stosowne i przestrzegaj zaleceń. Życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza

Hej.jestem po zatorze tetnicy plucnej 2014.11 po miesiecznym leczeniu cyprestem lek antykoncepcyjny.podobnie jak ty, objawy zatoru chodziłam od lekarza do lekarza przez 4 dni w tym mlody lekarz na sorze wypucil do domu.d dimery w istrej fazie 4600 norma do 500.leczenie heparyna teraz jestem na pradaxie juz 2 lata u mnie nie bylo zakrxepicy k.dolnych a jedynie powiekoszona zyla wrotna watrobowa prawdopodobnie zakrzepica zyly wrotnej.lecze w krakowie w por.nadkrzepliwości u dr.padjas.chcesz pogadac to napisze ci maila

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...