Forum Zdrowie

Szczawiany wapnia w moczu

~magdan

~magdan

Mam 17 lat ostatnio zrobiłam badania moczu, podobno wynik nie jest dobry...
barwa:żółty, przejrzystość: lekko mętny, odczyn kwaśny ph 6, ciężar właściwy 1015g/l, białko nieobecne, glukoza nie wykryto, bilirubina nieobecna, urobilinogen prawidłowy, ciała ketonowe nieobecne, azotyny nieobecne, krew nieobecna.
Mocz osad: nabłonki płaskie- nieliczne wp, nabłonki okrągłe 0-1 wpw, śluz dość obfity w preparacie, leukocyty 6-8 wpw, erytrocyty świeże nieobecne, erytrocyty wyługowane nieobecne, wałeczki nieobecne, składniki mineralne szczawianu wapnia (kryształy) dość liczne w preparacie, bakterie liczne w preparacie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~DoctorQuinn

~DoctorQuinn

Witaj!
Po pierwsze badanie za jakiś czas warto powtórzyć uzupełniając je o posiew moczu. W osadzie wykryto bowiem liczne bakterie, co może oznaczać zakażenie układu moczowego. Wszystko zależy jednak od tego jaki jest Twój stan zdrowia i jakie masz objawy. Mętność moczu również może być wynikiem obecności bakterii. Szczawiany wapnia obecne w osadzie mogą natomiast prowadzić do kamicy układu moczowego.

~Bartosz K.

~Bartosz K.

Witam

Od jakiego czasu towarzyszy mi lekki kujący ból po prawej stronie w okolicach pęcherza .

Od urodzenia mam dość skomplikowane problemy z układem moczowym .Mam pocięty brzuch w 4 miejscach po operacji oraz pęcherz neurogenny .
Poczułem pewnego dnia dość mocne naciskanie na pęcherz jak bym cały czas był wypełniony i lekkie kłocie po prawej stronie w którym czasem czuje jak by mi coś " przechodziło " zaniepokojony zrobiłem USG na obecność wyrostka i całej jamy brzusznej ( Pozytywne )
Badania moczu w ( normie ) jedyne co było nie tak to liczne szczawiany . Posiew (wynik bez bakterii ) .
Badania krwi w normie .

Męczę się tym już około miesiąca ,byłem u nefrologa który stwierdził zbywając mnie że wszystko jest ok . Po uciskał na brzuch powiedział że wyrostek NIE .

Nie mam pojęcia już co dalej ,ciężko nazwać to bólem .I co dziwne ciągle występuje to w jednym miejscu .Jak by na wysokości szramy po operacyjnej .

Ten ból jest delikatny a potem znika żeby znowu nadejść i zniknąć

Szukałem już podobnych sytuacji
- Przepuklina ( ciężko stwierdzić tam uwypuklenie skoro struktura mięśni po operacji i tak nie ma idealnego położenia .

- Nerki - Badania mówią że jest wszystko ok .

-Wyrostek - Badania Krwi i Usg nic nie wskazało .