Skocz do zawartości
Forum

Zwichniecie stawu barkowo obojczykowego 3 Stopnia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jakieś 3 miesiące temu miałem wypadek na motocyklu i doznałem zwichniecie stawu barkowo obojczykowego 3 Stopnia z efektem klawisza zostałem leczony zachowawczo w postaci temblaka
Efekty klawisza jest widoczny ból praktycznie ustąpił nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych czy dyskomfortu. W maju mam zostać wysłany na przeszkolenie wojskowe gdyż składem dokumenty do wojskam. Po zakończeniu szkolenia mam mieć dokładną komisje lekarska i boję się że może mieć to negatywny skutek w wyniku komisji. W tabeli chorób u ułomności do wojska nie znalazłem nic co by mnie. nakierunkowalo poza tym ze zwichniecie nawykówe dużych stawów to wynik negatywny oraz przemieszczenie obojczyka ograniczające zdolność ruchową to tez wynik negatywny Czy mógłby ktoś mi pomóc uzyskać informacje

Odnośnik do komentarza

Jakie dokładne kryteria są w wojsku, to nie mam pojęcia .A czy po tym urazie w tym momencie masz ograniczenie ruchomości?
Nie wiem, czy wiesz, ze zwichnięcie stawu oznacza właściwie jego niestabilność, to znaczy, że wykonując jakiś gwałtowny ruch w obrębie tego stawu, obojczyk może ci się znowu zwichnąć. I wówczas czasowo będziesz niedysponowany. Musisz mieć to na uwadze. A jeśli efekt klawisza nadal jest, to znaczy, że zastosowane leczenie zachowawcze nie przyniosło rezultatu.
Co ci radzę? Byś skonsultował się z lekarzem ortopedą, najlepiej pracującym w wojskowym szpitalu albo w szpitalu rządowym. Po pierwsze dlatego, że tam zwykle są dobrzy specjaliści, a po drugie dlatego, że być może lekarz tam pracujący bardziej zna procedury wojskowe niż jakiś inny.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...