Skocz do zawartości
Forum

Żylaki jądra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Parę dni temu ( nigdy wcześniej tego nie robiłem ) wyczułem i zobaczyłem na lewej części mosznie rozluźnionej i na stojąco lewe jądro coś co przypomina żylaki. Szczerze brzuch mi nie pozwalał dobrze wcześniej obejrzeć, jak leżałem i dotykałem te miejsca były ok, nie pamiętam tylko wielkości jąder. Podczas badania przez siebie na stojąco i potem na leżąco wyczułem, że lewe jądro jest mniejsze od prawego nie za dużo ale jest różnica. Jądra gładkie bez guzków, wyczuwalne najądrze i nasieniowody ( galaretka sploty zyłek jakby ) w lewym jądrze dużo łatwiejsze. Zaniepokojony różnicą i tymi żylakami poszedłem do urologa i wszystko mu powiedziałem jak piszę wyżej. Urolog kazał mi stanąć zbadał rekoma moszne i obydwa jądra i kazał przeć jak na "kupę" wtedy dojrzal ne lewym jadrze zylke ale powiedział że jest mała i nic wiecej nie widzi. Zrobił mi USG nerek i prostaty i jest ok nie zrobił USG jąder i moszny. Gdy zapytałem czy USG nie będzie robione powiedział, że nie ma potrzeby a ta zyła na nim nie wyjdzie i tak. Odnośnie żylaków powiedziałem mu że ja na bardziej rozluźnionej moznie widzialem ich wiecej i że pod lewym jądem wyczuwałem taka galaretkę splot odpwiedział mi że to najądrze czułem. Mam pytanie te sploty niby najdrze które przechodzi w nasieniowody jak ułoży się inaczej jadro mogą być bardzo wyczuwalne palcem i wisiec na dnie moszny jak jest bardzo rozluziona ? czuję wtedyw ręku taki spory splot który skeca i idzie ku górze jakimiś splotami, czy to są żylaki których po prostu nie było widać u lekarza ? Czy zylaki są tylko wyżej czy na samym dnie moszny moga byc też widoczne ? czy nie zrobił USG jąder bo uznał że po badaniu rękoma jest wszystko ok i niema sensu ? Co do żylaków kazał obserwować i ew się zgłosić. Gdy sam badam jądra wydaja mi się gładnie równa powierzchnia lekko sprezyste nie są twarde mocno. Czy z tymi ew zylakami jezeli nie dokuczaja mozna zyc bez zabiegu ? Czy może być taka dysproporcja jąder ? Czy to mogą być żylaki czy to taka budowa najadrza i te sploty przy ulozeniu jadra innym sa na dole wiszą na bardzo luźnej mosznie i je można wyczuć i zobaczyc w mosznie jako dziwny ksztalt ?

Odnośnik do komentarza

Acha tych żyłek miałem też dużo na całej mosznie po lewej stronie przed wizytą u lekarza u niego już tego nie było tylko ta jedna i jak zobaczył zdjęcie to się zdziwił. Czy mogło to być spowodowane, że mega mocno powyciskałem mosznę jadra a robiłem to długo i mocno i pojawiło się na mosznie niedokrwienie i dlatego pojawiły się te żyły na dużej powierzchni moszny ? Dziś jak moszna jest luźna i stoję nie widzę też takiej ilości jak było dzień przed wizytą gdy tak pomiętoliłem jądr i moszne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...